شما اینجا هستید : صفحه اصلی » شامات » بحران سوریه - تحلیل رسانه های بین المللی » کدام گروه ها چه مقدار از خاک سوریه را در کنترل دارند

کدام گروه ها چه مقدار از خاک سوریه را در کنترل دارند

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
کدام گروه ها چه مقدار از خاک سوریه را در کنترل دارند
 مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه با انتشار گزارشی وضعیت کنترل گروه‌های مختلف حکومتی و شبه‌نظامی بر خاک سوریه را توضیح داد.

این مرکز غیر دولتی که دفتر مرکزی آن در لندن است، در گزارش خود نشان داده که در پی حملات هوایی نیروهای روسیه و جنگ‌های میدانی نیروهای حکومتی سوریه و متحدان آن، محدوده فعالیت تروریست‌های داعش در این کشور به کم‌تر از یک درصد از خاک سوریه رسیده است.

این مرکز تأکید کرده که این گزارش را پس از پیگیری پیاپی تحولات سوریه از مارس ۲۰۱۱، زمان آغاز اعتراضات در این کشور، تا امروز تهیه کرده است.

براساس این گزارش، نیروهای حکومتی سوریه و گروه‌های مسلح متحد آن با در اختیار داشتن ۱۱۷ هزار و ۸۲۰ کیلومتر مربع از خاک سوریه که معادل ۶۳٫۷ درصد از خاک این کشور است بیشترین کنترل را بر خاک سوریه دارند.

در رتبه دوم نیروهای دموکراتیک سوریه هستند که ۴۲ هزار و ۴۸۵ کیلومتر مربع معادل ۲۳ درصد خاک سوریه را در کنترل خود دارند.

مناطقی که به صورت مشترک میان حکومت سوریه و نیروهای دموکراتیک سوریه اداره می‌شود هم ۵۵۵۵ کیلومتر مربع است که ۳ درصد خاک سوریه را تشکیل می‌دهد.

شبه نظامیان درع الفرات و غصن الزیتون و نبع السلام که همگی وابسته به ترکیه هستند ۹۰۵۰ کیلومتر مربع معادل ۴٫۹ درصد از خاک سوریه را در کنترل دارند.

نیروهای غربی و گروه‌های وابسته به آنها (غیر از قسد) مجموعا ۳ هزار و ۵۴۳ کیلومتر مربع از خاک سوریه معادل ۱٫۹ درصد از خاک سوریه را در کنترل خود گرفته‌اند.

گروه های جهادی (تحریر الشام و متحدانش) هم ۴ هزار و ۸۷۴ کیلومتر مربع از خاک سوریه یعنی ۲٫۶ درصد از خاک این کشور را در اختیار دارند.

گروه تروریستی داعش نیز در حدود ۱۸۵۱ کیلومتر مربع از خاک سوریه یعنی کمتر از ۱ درصد از مساحت این کشور فعالیت می‌کند بدون آنکه شهر خاصی را در کنترل خود داشته باشد.

مساحت سوریه ۱۸۵ هزار و ۱۸۰ کیلومتر مربع است که ۱۰۴ هزار و ۴۷۵ کیلومتر مربع آن مناطق قابل سکونت و ۸۰ هزار و ۷۰۵ کیلومتر مربع آن صحراهای غیر قابل سکونت است.

 
 
 
منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰