سناریوی دشمن : ترور، تشدید التهابات داخلی و مشروعیت‌زدایی از حاکمیت

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
هفت ماه پیش از ترور ژنرال سلیمانی و پس از هدف قرار گرفتن پهباد آمریکا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دیوید ورمزر دستیار ارشد جان بولتن و افسر اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش آمریکا به دولت ترامپ توصیه می‌کند که مقابله‌ی با جمهوری اسلامی ایران به صورت آشکار و علنی باید مورد توجه ویژه دولت آمریکا باشد.
 

اندیشکده آمریکایی ران‌پال در تحلیل سناریوی ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ضمن تأکید بر قدرت نفوذ جریان صهیونیست مسیحی در تصمیم‌سازی‌های ترامپ و تیم سیاست‌خارجه آمریکا نوشته است:

هفت ماه پیش از ترور ژنرال سلیمانی و پس از هدف قرار گرفتن پهباد آمریکا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دیوید ورمزر دستیار ارشد جان بولتن و افسر اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش آمریکا به دولت ترامپ توصیه می‌کند که مقابله‌ی با جمهوری اسلامی ایران به صورت آشکار و علنی باید مورد توجه ویژه دولت آمریکا باشد. بر همین اساس هدف قرار دادن ژنرال سلیمانی و یا فرماندهان عالی‌رتبه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی باید در دستور کار آمریکا قرار گیرد.

این اندبشکده آمریکایی در ادامه با تحلیل سناریوی پیشنهادی دیوید ورمزر در راستای مقابله با ایران می‌نویسد: ورمزر پیشنهاد می‌دهد که آمریکا نباید به یک جنگ مستقیم ورود پیدا کند. در عوض باید تمام توانش را برای تشدید بحران مشروعیت در داخل ایران بگذارد.

او پیشنهاد می‌دهد که بعد از ترور ژنرال سلیمانی آمریکا باید به کمک اپوزیسیون و جریان‌های مخالف [در داخل ایران]، حاکمیت را به چالش بکشند، بعد از آن به واسطه ایجاد التهابات داخلی و مشروعیت‌زدایی از حاکمیت نیز باید اینگونه القا کنند که مردم ایران نسبت به حاکمیت ناراضی هستند.

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟