مرکز فرماندهی جدید اسرائیل برای مقابله با تهدیدهای ایران

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

اسرائیل برای مقابله با تهدیدهای ایران یک مرکز جدید فرماندهی ایجاد می‌کند. اسرائیل این اقدام خود را بخشی از تجدید سازماندهی فراگیر ارتش خود اعلام کرده است. یک ژنرال ارشد ارتش اسرائیل هدایت این مرکز را برعهده خواهد داشت.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه ۳۰ بهمن (۱۹ فوریه) با انتشار گزارشی از اورشلیم (بیت‌المقدس) خبر  از ایجاد یک مرکز فرماندهی ویژه در ارتش اسرائیل داده است.

وظیفه اصلی این مرکز مقابله با تهدیدهای نظامی ایران علیه اسرائیل اعلام شده و گفته شده است که هدایت این مرکز را یک ژنرال ارشد ارتش اسرائیل برعهده خواهد داشت.

خبر ایجاد فرماندهی جدید چند روز پس از اظهارات وزیر دفاع اسرائیل در زمینه تغییر سیاست این کشور در قبال ایران منتشر شده است. نفتالی بنت گفته است که سیاست نظامی اسرائیل در قبال تهدیدهای برخاسته از اقدامات نظامی ایران و متحدانش در خاورمیانه از سیاستی تدافعی به سیاستی تهاجمی تغییر خواهد کرد. 

 

اطلاعات بیشتری درباره وظایف و نحوه عملکرد مرکز فرماندهی جدید در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است. ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه تنها به ذکر این نکته بسنده کرده است که ایجاد این مرکز بخشی از تجدید سازماندهی فراگیر ارتش این کشور خواهد بود.

تهدیدهای ناشی از فعالیت ایران در منطقه

خبرگزاری یاد شده از جمله به حضور نیروهای نظامی ایران در سوریه پرداخته و آن را تهدیدی برای اسرائیل دانسته است. افزون بر آن در این گزارش آمده است که ایران از طریق متحدان خود در منطقه، حزب‌الله لبنان، جهاد اسلامی و همچنین حماس در نوار غزه امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند.

ارتش اسرائیل به نقش ایران در خاورمیانه اشاره کرده و اعلام کرده است که جمهوری اسلامی با ارسال جنگ‌افزار و همچنین کمک مالی و آموزش نظامی از نیروهای مخالف اسرائیل در خاورمیانه حمایت و پشتیبانی می‌کند.

مرکز تولید پرچم اسرائیل در ایران: پرچم‌هایی که برای سوزاندن تولید می‌شوند!

مرکز تولید پرچم اسرائیل در ایران: پرچم‌هایی که برای سوزاندن تولید می‌شوند!

گزارش آسوشیتدپرس در ادامه به نقل از بیانیه ارتش اسرائیل اعلام کرده است که جمهوری اسلامی در تلاش برای تولید و دست‌یابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای است و از این منظر نیز خطری بزرگ برای امنیت آن کشور به شمار می‌آید. این در حالی است که ایران همواره چنین  اتهاماتی را تکذیب کرده است.

تغییر رویکرد اسرائیل در قبال ایران

خبرنگار آسوشیتدپرس در ادامه  به تغییر رویکرد و عملکرد اسرائیل در قبال ایران پرداخته و گفته است که رویارویی مستقیم اسرائیل با ایران ظرف سالیان گذشته روز به روز بیشتر از سایه خارج شده و علنی شده است.

در این گزارش به حملات مکرر اسرائیل به مواضع نیروهای ایرانی در سوریه اشاره شده و آمده است که ارتش اسرائیل بارها تاکید کرده است که حضور دائمی ایران در مرزهای خود را برنمی‌تابد.

به عنوان نمونه، در ماه نوامبر سال گذشته، نیروی هوایی اسرائیل چندین بار مواضع نیروهای سپاه قدس را هدف حمله قرار داده است. از جمله گفته می‌شود که اسرائیل در جریان این حملات انبارهای تسلیحاتی و به‌ویژه انبار موشک‌های زمین به هوای متعلق به سپاه قدس را هدف قرار داده و نابود کرده است.

افزون بر آن جنگنده‌های اسرائیل یک مرکز آموزش نظامی و یک مرکز اطلاعاتی وابسته به ایران در خاک سوریه را منهدم کرده‌اند. اسرائیل این حملات را واکنشی به حمله موشکی به خاک کشور خود اعلام کرده است.

 

منبع:https://www.dw.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟