دانمارک؛ سقف ۳۰درصدی برای غیرغربی‌ها در مناطق مسکونی

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

مقامات دانمارک قصد دارند به منظور جلوگیری از ایجاد “جوامع موازی”، برای سکونت افرادی که تبار اروپایی و آمریکایی ندارند سهمیه تعیین کنند. طبق طرح جدید نباید سهم ساکنان غیرغربی در مناطق مسکونی دانمارک از ۳۰ درصد فراتر برود.

 

مته فردریکسون، رهبر ۴۳ ساله حزب سوسیال دموکرات دانمارک و نخست وزیر این کشور در ارتباط با مهاجرت سیاست سختگیرانه‌ای دارد. او قبلا در کارزار انتخاباتی‌اش در ژوئن ۲۰۱۹ قول داد در صورت نخست‌وزیر شدن، شمار مهاجران را از کشورهای غیرغربی محدود کند.

دولت دانمارک اکنون برای جلوگیری از “ظهور جوامع موازی” در کشورش دست به کار شده است.

وزارت کشور دانمارک در کپنهاگ پیش‌بینی می‌کند با چاره‌اندیشی‌های جدید، طی ده سال آینده در مناطق مسکونی دانمارک سهمیه “ساکنانی که تبار اروپایی و آمریکایی” ندارند بیش از ۳۰ درصد نخواهد بود.

وزارت کشور دانمارک روز چهارشنبه ۲۷ اسفند (۱۷ مارس) اعلام کرد “قانون جدید سهمیه‌بندی مناطق مسکونی” را با سایر احزاب پارلمان مورد بررسی قرار دهد.

طبق گفته مقامات این وزارتخانه اگر بسیاری از مهاجران با منشا غیرغربی و فرزندان آنها در مناطق خاصی زندگی کنند، خطر تشکیل جوامع موازی مذهبی و فرهنگی در آنجا افزایش می‌یابد، بنابراین دولت برای تاسیس مناطق مسکونی مختلط  برنامه‌ریزی می‌کند.

وزیر کشور دانمارک گفته است کشورش سال‌های زیادی چشم خود را بر این مسئله بسته و فقظ زمانی که مشکلات ادغام خارجیان مطرح بوده وارد عمل شده است.

دانمارک جزو کشورهای اروپایی است که قوانین سختگیرانه‌ مهاجرت را دنبال می‌کند.

مته فردریکسن، نخست‌ وزیر سوسیال دموکرات پیروزیش در اخرین انتخابات پارلمانی را مدیون تبلیغ و اعمال اعمال سیاست‌های سختگیرانه‌ در زمینه مهاجرت و پناهنده‌پذیری است.

 

 

منبع:https://www.dw.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟