درخواست رهبر مسیحیان مارونی لبنان از عون و الحریری برای پایان دادن به اختلافات

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
بشاره بترس الراعی»، رهبر مسیحیان مارونی لبنان از «میشل عون»، رئیس جمهوری و «سعد الحریری»، نخست‌وزیر مامور به تشکیل کابینه خواست تا «دیداری آشتی‌جویانه و شخصی» برای بیرون کشیدن لبنان از قعر فروپاشی ترتیب دهند.

الراعی از عون و الحریری خواست تا برگزاری نشستی دوستانه و مسئولیت‌پذیرانه، کشور را از قعر فروپاشی بیرون کشیده و دولت نجات ملی به دور از کش‌مکش‌های سیاسی و حزبی و سهم‌خواهی‌ها تشکیل شود.

رهبر کلیساهای مسیحی مارونی لبنان همچنین از دیگر گروه‌های سیاسی ذیربط خواست تا روند تشکیل دولت جدید را تسهیل کنند.

الحریری روز گذشته در بیانیه‌ای «ائتلاف لبنان قدرتمند» به رهبری «جبران باسیل» داماد میشل عون را مسئول سنگ‌اندازی در مسیر تشکیل دولت جدید دانست و گفت: این ائتلاف با شروط غیرقابل تحقق خود موجب نابودی ابتکار فرانسه می‌شود و هر گونه امیدی برای حل بحران فروپاشی تا بازسازی خسارت‌های انفجار بندر بیروت را بر باد می دهد.

دولت «حسان دیاب»، نخست‌وزیر مستعفی لبنان که در پی انفجار ویرانگر بندر بیروت استعفای خود را اعلام کرده است، به پیشبرد امور مشغول است، این در حالی است که سعد الحریری که در ماه اکتبر مامور تشکیل کابینه شد، تاکنون به دلیل چنددستگی‌های سیاسی موفق به تشکیل دولت نشده است.

لبنان از سال گذشته همزمان با کاهش بی‌سابقه ارزش لیره با فروپاشی اقتصادی دست به گریبان است و از ماه مارس گذشته از پرداخت بدهی‌های خارجی خود عاجز مانده و مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول برای اخذ وام را آغاز کرده است؛ مذاکراتی که چندی بعد برای یکپارچه شدن مواضع لبنانی‌ها به ویژه نماینده دولت و بانک مرکزی درخصوص حجم خسارت‌ها و نحوه اجرای اصلاحات به حالت تعلیق درآمد.

منبع: https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟