ابتکار شولومو کارای برای کاهش حدنصاب پارلمانی

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
هفته گذشته «شلماه کارعی»، نماینده مذهبی حزب لیکود از طرحی برای کاهش حدنصاب پارلمانی از 3.25 درصد به تنها 2 درصد رونمایی کرد.

. او اعلام کرده هدفش از این کار تقویت جناح راست از طریق راه‌یابی احزاب دست راستی کوچک به کنست می‌باشد. در چند انتخابات گذشته حزب اُتصما یهودی به رهبری «ایتمار بن‌گویر» چندین بار تا آستانه ائتلاف با یامیناه پیش رفت اما نهایتاً از ائتلاف بیرون ماند و در نتیجه نتوانست به حدنصاب برسد.

این اقدام از یکسو نشان می‌دهد احتمال برگزاری انتخابات مجدد در ماه‌های آتی در حال افزایش یافتن است و از سوی دیگر اگرچه بعید به نظر می‌رسد حزب آبی و سفید و سایر احزاب سیاسی نسبتاً با ثبات با آن موافقت کنند، اما می‌تواند فراکسیون‌های عربی و نیز احزاب کارگر، مرتص و درخ ارتض یا حتی پل را به صرافت حمایت از این طرح بیاندازد.

میکی زوهر رهبر ائتلاف حاکم در کنست درباره احتمال برگزاری انتخابات تصریح کرده که با توجه به وضعیت کنونی عملکرد دولت، انتخابات غیرقابل اجتناب است. او در مصاحبه با جی.ال.سی افزود: «فکر می‌کنم به سمت انتخابات حرکت می‌کنیم. البته راه‌اندازی کمپین انتخاباتی در چنین شرایطی بسیار دشوار است، اما ادامه دادن به شراکت با آبی و سفید نیز نه کارآمد است و نه مفید. »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟