خشم برخی رهبران و اعضای حماس از تصمیم این جنبش برای مشارکت در انتخابات آتی

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
رهبران و اعضای حماس به کادر رهبری این جنبش گفته‌اند که از تصمیم‌ شتاب‌زده‌شان برای مشارکت در انتخابات ناراضی هستند.

منابع آگاه در کرانه باختری تاکید کردند برخی از رهبران و اعضای حماس از تصمیم این جنبش برای مشارکت در انتخابات آتی خشمگین هستند.

منابع مذکور در گفت‌وگو با پایگاه خبری «عربی 21» تصریح کردند: رهبران و اعضای حماس به کادر رهبری این جنبش گفته‌اند که از تصمیم‌ شتاب‌زده‌شان برای مشارکت در انتخابات ناراضی هستند.

یکی از منابع به عربی 21 گفت که نگرانی هایی وجود دارد در خصوص اینکه این تصمیم به دلایل نامشخص اتخاذ شده باشد اما این منبع توضیحی درباره اینکه دلایل نامشخص به چه معناست ارائه نکرد.

منابعی که با این پایگاه گفت وگو داشتند می گویند که نارضایتی عمومی در کرانه باختری از این تصمیم به دلیل احساس عمومی نسبت به دو مساله است: اول اینکه شرایط حماس در کرانه باختری هیچ تغییری نکرده است و هنوز این جنبش از اقدامات تشکیلات خودگردان و اسرائیل رنج می برد و حتی نمی تواند در نشست های عمومی گروه های مقاومت شرکت کند.

اما دلیل دوم که موجب نارضایتی است آن است که یک احساس عمومی نسبت به اینکه انتخابات با هدف ایجاد گروهی جدید با مشروعیت جدید تشکیل شود وجود دارد و مشروعیت را از حماس می گیرد و به گروه جدید می دهد و آن گروه با توجه به اینکه منتخب مردم است می تواند هر توافقی را امضا کند یا هر اقدامی که بخواهد انجام دهد.

یکی از منابع نیز اشاره دارد که گروهی از کادر جنبش حماس در غزه و خارج از اراضی اشغالی فلسطین نیز مخالف مشارکت در انتخابات و از تصمیم رهبری این جنبش مبنی بر مشارکت در انتخابات خشمگین هستند و آن را تصمیمی نابخردانه و غیر متعادل می دانند.

برخی از منابع به عربی 21 ضمن ابراز نارضایتی خود گفتند که از کمک های با اهداف سیاسی «محمد دحلان»، از سران مخالف فتح به نوار غزه ناخشنود هستند و آن را اقدامی برای خرید رای به اعتبار جنبش حماس در غزه می دانند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟