انگلستان، یهودی ستیزی نهادینه در حزب کارگر وجود نداشته است

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

کمیسیون برابری و حقوق بشر (EHRC)، گزارش خود را در خصوص [روحیه] یهودستیزی در حزب کارگر انگلستان و سخنان به اصطلاح قابل چشم پوشی رهبر (مستعفی)این حزب، جرمی کوربین، منتشر گردید. برخلاف آنچه که رسانه ها منعکس کرده بودند، چیزی که «یهودستیزی نهادینه» را در این حزب تأیید کند در این متن مشاهده نمی شود.

اخیراً تحلیل مفصلی از گزارش مورخ٢٩اکتبر٢٠٢٠ کمیسیون برابری و حقوق بشر، با عنوان «پژوهشی در خصوص یهودستیزی در حزب کارگر» در نشریه «دیده بان خاورمیانه» منتشر نمودم. دو نتیجه عمده از گزارش مذکور به دست دادم. نخست اینکه، در گزارش نهائی کمیسیون به روشنی آمده که هیچ نشانه ای از«ضدیت با یهود» در اردوگاه حزب کارگر مشاهده نمی شود؛ چیزی که مطلقاً در رسانه ها اشاره ای به آن نشده است.

با وجود این، گروه های چون جنبش کارگری یهود، کارزار علیه یهودی ستیزی ، نمایندگان یهودی پارلمان انگلستان و خاخام های پرنفوذی مانند ابراهیم مرویس نیز، بر وجود این موضوع (یهودی ستیزی) تاکید کرده اند. این ادعاها توسط رسانه هائی مانند کرونیکل یهود و روزنامه نگارانی چون جاناتان فریلند در گاردین به گونه ای برجسته منعکس گردید. اکنون مشخص شده که همه این حرف ها دور از واقعیت بوده، حزب کارگر مورد تهمت وافترا قرار گرفته و همچنین جامعه یهودیان انگلستان، در مقیاسی گسترده و به گونه ای غیرمسئولانه برافروخته شده است.

 

منبع:https://ir.mondediplo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟