مذاکرات ارمنستان، آذربایجان و روسیه در مورد ازسرگیری ارتباطات حمل و نقل

 
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
دفتر معاون نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد که وی با همتایان روسی و آذربایجانی خود دومین جلسه درباره از سرگیری ارتباطات حمل و نقل منطقه ای را برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری تاس، دفتر معاون نخست وزیر ارمنستان روز جمعه اعلام کرد که وی با همتایان روسی و آذربایجانی خود دومین جلسه درباره از سرگیری ارتباطات حمل و نقل منطقه ای را برگزار کردند.

در این اطلاعیه آمده است: این جلسه روند کار مشترک را بر اساس بیانیه 9 نوامبر نخست وزیر ارمنستان و روسای جمهور روسیه و آذربایجان و همچنین اجرای بندهای 2 ، 3 و 4 بیانیه 11 ژانویه مورد بحث قرار داد. برنامه ریزی برای اقدامات بعدی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

براساس تصمیم معاونان نخست وزیران این سه کشور، دو گروه از کارشناسان ایجاد شد. گروه اول شامل نمایندگان سرویس امنیت ملی ارمنستان، وزارت کشور، وزارت اقتصاد ، وزارت مدیریت سرزمین و زیرساخت ها خواهد بود.

بنا بر این گزارش، گروه دوم شامل نمایندگانی از کمیته درآمد دولتی ارمنستان، نهاد بازرسی ایمنی مواد غذایی و همچنین سرویس امنیت ملی و وزارت امور خارجه خواهد بود.

اولین نشست معاونان نخست وزیران ارمنستان، آذربایجان و روسیه در تاریخ 30 ژانویه در مسکو برگزار شد.

در تاریخ 9 نوامبر، نخست وزیر ارمنستان و روسای جمهور روسیه و آذربایجان بیانیه مشترکی درباره توقف کامل جنگ در قره باغ کوهستانی را امضا کردند.

در تاریخ 11 ژانویه، آنها توافق کردند که یک گروه کاری در سطح معاون نخست وزیر ایجاد کنند که در ترمیم بخش حمل و نقل و روابط اقتصادی در این منطقه تمرکز داشته باشد.

 

منبع:http://www.russiaviewer.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟