تلاش برای دریافت کمک نظامی جدید از دولت بایدن

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
رژیم صهیونیستی همزمان با اعلام پیروزی جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا از سوی رسانه‌های ایالات متحده، قصد دارد “برای مبارزه با تغییر چالش‌ها و تهدید‌ها در خاورمیانه” در ماه‌های آینده یک بسته کمک نظامی جدید طولانی مدت را از دولت بایدن دریافت کند. یک مقام ارشد نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیل خواستار مذاکره در مورد یک برنامه و بسته جدید است و این طرح جدید برای تقابل با تغییر تهدید‌ها و چالش‌های پیش رو در خاورمیانه است.

ارتش رژیم صهیونیستی در پی تامین یک بسته کمک نظامی چند میلیارد دلاری است تا پیش از پایان کار دولت بعدی آمریکا و انقضای توافق ده ساله بین تل آویو و واشنگتن در سال 2028، آن را در راستای حفظ برتری نظامی در منطقه عملیاتی سازد.

رژیم صهیونیستی تضمین های لازم برای دریافت این برنامه 10 ساله 38 میلیارد دلاری کمک نظامی با هدف ارتقای جنگنده‌ها، بهبود وضعیت تحرک نیروهای زمینی و تقویت سامانه‌های دفاع موشکی را در سال آخر ریاست جمهوری باراک اوباما دریافت نمود. این یادداشت تفاهم همکاری که در پایان سال 2018 به اجرا در آمد، بزرگترین برنامه کمک نظامی به رژیم در تاریخ آمریکا به شمار می رود.

رژیم صهیونیستی به دنبال خرید جنگنده‌های اف 35 و اف 15 جدید توسعه یافته، هواپیماهای سوخت رسان مدرن و چند وی 22 آسپری عمود پرواز برای انجام عملیات ویژه است. هرچند که در هفته‌های اخیر مساله دریافت جنگنده رادار گریز اف 22 توسط تل آویوکه تنها در اختیار ارتش آمریکا است، مطرح شده است.

 

منابع پژوهش در دفتر پژوهشکده موجود است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟