توافق برای اعزام صدها کارگر تایلندی به فلسطین اشغالی

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
2000 کارگر تایلندی ذیل یک توافق همکاری بین رژیم صهیونیستی و تایلند با عنوان «همکاری در زمینه جایگاه کارگران» تا پایان ماه ژانویه به فلسطین اشغالی اعزام خواهند شد. در شرایط اعمال محدودیت‌های سختگیرانه برای کنترل ویروس کرونا روز پنجشنبه حدود 200 تن از این کارگران وارد اسرائیل شدند که این گروه به عنوان سومین گروه اعزامی به حساب می‌آید

گروه اول و دوم نیز شامل 386 کارگر تایلندی در ماه های گذشته به فلسطین اشغالی اعزام شده بودند. در سال‌های اخیر تایلند کارگران بسیاری را برای کار در حوزه کشاورزی به اسرائیل اعزام کرده است و با شروع این طرح در سال 2012 تاکید زیادی بر روی ارز آوری از این طریق دارد.

براساس آمار بانکوک پست هر ساله تایلند بیش از 5 هزار کارگر را به اسرائیل اعزام می دارد و تا به امروز طبق توافق همکاری بر سر جایگاه کارگران اسرائیل- تایلند، 40 هزار و 82 کارگر با درآمد مجموع 54 میلیارد بات (1.79 میلیارد دلار) برای دولت تایلند مشغول به کار هستند.

                                                  کارگران تایلندی در حال اعزام به فلسطین اشغالی

هر کارگر تایلندی در اسرائیل به طور میانگین ماهانه 48 هزار و 73 بات (حدود هزار و 600 دلار) درآمد دارد، درحالی که میانگین دستمزد ماهیانه این کارگران در تایلند رقمی بالغ بر 220 دلار است. با این حال در فلسطین اشغالی گزارش‌هایی در مورد تعیین ساعات بیش از حد کار، شرایط خطرناک کاری و پرداختی‌های پایین برای کارگران تایلندی در حوزه کشاورزی رژیم صهیونیستی با عنوان «سو استفاده از کارگران» ارائه شده است. گفته می‌شود که تایلند برای مدیریت ویروس کرونا در کشور تقریبا 16 هزار و 466 کارگر را به خارج از کشور فرستاده است.

 

 

منابع پژوهش در دفتر پژوهشکده موجود است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟