ممنوعیت ورود یهودیان به اوکراین

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
یهودیان حسیدی که به مجوز لحظه آخر ورود به اوکراین برای زیارت صحن برسلاو در سال نو دل خوش کرده بودند، امسال بدون زیارت این مکان مذهبی به منازلشان بازگشتند.

 تقریبا هزار تن از یهودیان حسیدی و برخی اتباع رژیم صهیونیستی در پست مرزی بین بلاروس و اوکراین منتظر ایستادند و در نهایت دولت اوکراین مجوز ورود آنان به این کشور به منظور سفر به شهر اومان و زیارت مقبره ربی نخمان را صادر نکرد.

یهودیان از هفته‌های گذشته در تلاش برای ورود به شهر زیارتی اومان بودند اما با ناملایمت ‌های مردم محلی منطقه و دولت اوکراین در فرودگاه مواجه شدند و برخی از آنها نیز که از لندن و پاریس به فرودگاه کیف آمده بودند بازگردانده شدند. مقامات اوکراینی از تاریخ 26 اوت تا 28 سپتامبر، به منظور جلوگیری از ورود حجم گسترده زائران یهودی و گسترش ویروس کرونا ممنوعیت ورود اعلام کرده بودند. سالیانه 50 هزار بازدید کننده در این بازه زمانی از اومان دیدن می‌کنند.

                                                یهودیان حسیدی در پشت مرزهای بلاروس و اوکراین

تعداد 2 هزار و 500 یهودی به امید آنکه مقامات اوکراینی اجازه ورود تعداد اندکی از زائران را صادر می‌کنند به بلاروس سفر کرده بودند. شایعه‌ای در میان یهودیان توسط مقامات بلاروسی منتشر شده بود که دولت اوکراین اجازه ورود یهودیان را صادر کرده اما سخنگوی وزرات خارجه این کشور صدور مجوز ورود را تکذیب کرد.

روز چهارشنبه نیز دولت اوکراین آب پاکی را روی دست یهودیان حسیدی ریخت و اعلام کرد که به هیچ وجه اجازه عبور آنها از مرز را نمی‌دهد. اوکراین همچنین از مقامات بلاروس خواست تا از ایجاد تنش‌های بیشتر در مرز و همچنین انتشار شایعات و بیانیه‌های تحریک آمیز برای زائران خودداری کنند. 

 

منابع پژوهش در دفتر پژوهشکده موجود است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟