اختلافات بر سر آینده رهبری جریان اپوزیسیون

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در طول هفته گذشته با تشدید رقابت های داخلی در حزب یش عتید و درخواست عوفر شلخ به منظور برگزاری اولین انتخابات درون حزبی و تغییر در سطح کادر رهبری این حزب، شاهد بودیم که یائیر لاپید ضمن تاکید بر پیشینه دوستی قدیمی اش با شلخ اعلان داشت همچنان ضرورتی برای برگزاری انتخابات درون حزبی در یش عتید احساس نمی کند.

 این در حالی است که رام بن بارام دیگر عضو یش عتید در کنست رژیم صهیونیستی نیز ضمن حمایت از طرح شلخ به منظور برگزاری انتخابات درون حزبی و اعلام نامزدی خود برای کسب این کرسی مدعی شد می تواند رهبری این حزب را در دست گیرد.

با افزایش انتقادات و نارضایتی های عمومی و سیاسی از عملکرد کابینه کرونایی رژیم صهیونیستی و ناکارآمدی نتانیاهو در اداره بحران کرونا، به نظر می رسد تلاش ها در جناح اپوزیسیون به منظور پی ریزی کارزار تبلیغاتی جدید انتخاباتی بار دیگر آغاز شده است. در همین راستا منابع خبری رژیم صهیونیستی مدعی شدند یائیر لاپید رایزنی های سیاسی خود با هدف پی ریزی کارزار جدید انتخاباتی بر ضد نتانیاهو آغاز کرده است. به گفته منابع مزبور رهبر یش عتید در هفته گذشته قرار ملاقاتی را با ران هولدای شهردار تل آویو به منظور ترغیب وی به حضور در انتخابات آتی کنست ترتیب داده است. علاوه بر این گفته می شود که لاپید در سکوت خبری به دیدار گادی آیزنکات رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی رفته است تا وی را به مشارکت در انتخابات آتی کنست ترغیب سازد. آیزنکات که از جمله چهره های در سایه و نامزد احتمالی رهبری جریان اپوزیسیون در آینده ای نزدیک قلمداد می شود، در هفته گذشته در اظهاراتی بی پرده فقدان مدیریت را عامل اصلی در تشدید کرونا در سرزمین های اشغالی برشمرد تا به صورت تلویحی مخالفتش را با تداوم رهبری سیاسی نتانیاهو عیان سازد.

                                         گادی آیزنکات، جدید ترین گزینه رهبری جناح اپوزیسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟