تهدید واقعی مداخله خارجی پس از روز انتخابات نمایان می شود

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
آنچه که در این انتخابات برای مقامات آژانس امنیت سایبری آمریکا برجسته بود حضور بازیگران جدیدی در این عرصه از چین و ایران بود.

لورا روزنبرگر – ۲۶ اکتبر ۲۰۲۰ – فارن افرز

روزنبرگر در این مقاله به بررسی چگونگی مداخلات سایبری خارجی بر انتخابات آمریکا می­ پردازد. وی در این زمینه به تلاش­ های سه کشور روسیه، چین و ایران اشاره می­کند. در مورد روسیه وی با استناد به گزارش­ های منابع اطلاعاتی به این موضوع اشاره می­کند که در سال ۲۰۱۶ تلاش های روس­ ها پس از انتخابات نیز متوقف نشده و آنها چندین راهپیمایی در میان طرفداران هر دو حزب برگزار کردند. وی علت این تلاش ­های روسیه را در این می­  داند که روسیه نه تنها ضد انتخاب هیلاری کلینتون بود بلکه تلاش می­  کرد تا به روندهای دموکراتیک آمریکا آسیب رسانده و شهروندان آمریکایی را نسبت به آن بی­ اعتماد کند.

از نظر روزنبرگر روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ نیز تلاش کرد تا در تبلیغات ریاست جمهوری نفوذ و بایدن را تحقیر کند اما آنچه که در این انتخابات برای مقامات آژانس امنیت سایبری آمریکا برجسته بود حضور بازیگران جدیدی در این عرصه از چین و ایران بود. کارشناسان این مرکز معتقدند ایران برای ایجاد اختلاف در بین رای­ دهندگان و تضعیف اعتماد عمومی به روند انتخابات آمریکا حرکت می­کرد حال آنکه چین درصدد بود شخصیت­ های سیاسی ضدچینی را تحت فشار قرار دهد.

با وجود این، آنچه از سوی روزنبرگر برجسته می­ شود این موضوع است که وزارت امنیت داخلی آمریکا تحت فشار کاخ سفید فعالیت­ های سایبری مداخله گرانه ایران و چین را برجسته می­کنند اما در برابر اقدامات سایبری روسیه که اثرات و وسعت بیشتری دارد، سکوت اختیار کرده­اند. به نظر وی، این موضع گیری بدین معنی است که نهادهای دموکراتیک آمریکا خود تبدیل به عامل مسکو در تحریف واقعیت شده ­اند و به تعمیق انشقاقات در جامعه آمریکا کمک کرده ­اند. علاوه براین، روند نفوذ روسیه نه تنها تا روز انتخابات که پس از آنیز ادامه می­یابد. تاخیر در روند تعیین نامزد پیروز، ایجاد سردرگمی در روند انتخابات، مورد مناقشه قرار گرفتن نتایج همگی می­تواند محورهای مورد پیگیری مسکو در تضعیف اعتماد عمومی در آمریکا باشد.

 

https://www.foreignaffairs.com/articles/united-states/2020-10-26/real-threat-foreign-interference-comes-after-election-day

 

منابع پژوهش در دفتر پژوهشکده موجود است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟