آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سرزمین های اشغالی (هفته نخست آگوست 2020)

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

در یک هفته گذشته در سایه سیاست های جدید مقابله با ویروس کرونا به ویژه اعلان قرنطینه در روزهای پایانی هفته شاهد سیر کاهش مبتلایان به این ویروس بوده ایم. بنابر آمار اعلان شده از سوی وزارت بهداشت و درمان رژیم صهیونیستی تا روز جمعه 7 اوت 2020، مجموعا 82.324 نفر از ساکنین فلسطین اشغالی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان 593 نفر جان خود را از دست داده اند.

                                                                   آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در رژیم صهیونیستی و جهان

  • عقب نشینی کابینه کرونایی از سیاست های پیشگیرانه

به رغم کاهش نسبی آمار مبتلایان به کرونا در سرزمین های اشغالی، کابینه کرونای رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت تا با توجه به عدم دستاوردهای مورد انتظار در میزان مبتلایان به این ویروس و همچنین گسترش نارضایتی های اجتماعی به ویژه در نزد صاحبان مشاغل به قوانین قرنطینه در روزهای پایانی هفته خاتمه بخشد. در همین راستا یولی ادلشتاین روز سه شنبه و در جریان دیدارش از مرکز درمانی ولفرسون اظهار داشت قرنطینه تاثیر چندان چشمگیری در برابر گسترش ویروس کرونا نداشته و در نتیجه در پی لغو آن هستیم. وی همچنین از احتمال بازگشایی خطوط هوایی این رژیم برای شرکت های هواپیمایی از 16 اوت خبر داد.

پیش از این «رونی گم زو»، مدیر پروژه کرونا در رژیم صهیونیستی ضمن دفاع از به کارگیری سیستم قرنطینه هوشمند ابراز امیدواری کرده بود تا این روش ضمن کاستن از شمار بیماران کرونایی بتواند اعتماد اجتماعی به دولت را بار دیگر احیا نماید. سیاست خاتمه بخشیدن به قوانین قرنطینه در روزهای پایانی هفته در حالی مطرح می شود که گم زو پیش تر تهدید کرده بود در صورت عدم توفیق طرح موردنظر وی، اسرائیل مجبور خواهد بود تا به سمت اعمال قرنطینه منطقه ای و یا حتی قرنطینه در سراسر سرزمین های اشغالی حرکت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟