دستور «الکاظمی» برای تسریع در تکمیل سیستم بایومتری برای انتخابات پیش از موعد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
«مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق امروز شنبه دستوری مبنی بر تسریع در تکمیل سیستم رای گیری بایومتری در عراق صادر کرد.

وی از همه نهادهای رسمی و مردمی خواست تا از کمیساریای عالی انتخابات در همه زمینه ها و برای تکمیل اقدامات در جهت آمادگی برای برگزاری انتخابات پیش از موعد حمایت کنند.

الکاظمی در بیانیه اش ضمن دستور به کمیساریای عالی انتخابات برای تشدید تلاش ها در جهت تسریع در تکمیل سیستم رای گیری بایومتری در اولین فرصت، از همه شهروندان عراقی واجد شرایط رای دادن خواست تا هر چه سریعتر به دریافت کارت بایومتریک (کارت هوشمند) خود اقدام کنند.

نخست وزیری عراق با تاکید بر اهمیت توانایی همه رای دهندگان برای شرکت در انتخابات پیش از موعد که قرار است در ششم ژوئن سال آینده برگزار شود، مشارکت گسترده مردم در انتخابات را دلیلی بر اعتماد ملت عراق به دموکراسی و قانون اساسی مبتنی بر نظام مدنی دانست و آن را موجب قطع دست افرادی که قصد آسیب به سلامت و شفافیت انتخابات دارند، عنوان کرد.

وی همچنین از توانایی های مهارتی کارشناسان و کارکنان کمیساریای عالی انتخابات و تلاش های آنها در آماده سازی کارت بیومتریک در زمان مناسب قدردانی کرد و از همه کسانی که واجد شرایط رای دادن هستند خواست هر چه سریعتر برای دریافت کارت بایومتریک خود اقدام کنند.

نخست وزیری عراق دستور داد تا کمیساریای عالی انتخابات و نهادهای رسمی ذیربط، اقدامات لازم برای تضمین دستیابی همه شهروندان عراق به کارت بایومتریک از جمله آوارگان اتخاذ کنند و از همه نهادهای رسمی و مردمی خواست تا کمیساریای عالی انتخابات را در همه زمینه ها برای تکمیل اقدامات در جهت آمادگی برای برگزاری انتخابات پیش از موعد حمایت کنند.

گفتی است روز گذشته نخست وزیری عراق گزارشی از نشست هیئت بلند پایه ای از دولت با رئیس و اعضای شورای کمیساریای عالی مستقل انتخابات در خصوص راه های تکمیل سیستم رای گیری بایومتری برای رای دهندگان عراقی که تعداد آنها به 26 میلیون نفر می رسد دریافت کرد.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟