شدت گرفتن تحرکات ایالات متحده در پرونده سوریه

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در روزهای گذشته ایالات متحده تحرکات خود را در سوریه در چند عرصه افزایش داده و به نظر می آید که در حال تلاش برای تعیین موضعی مشخص درباره راه حل سیاسی در سوریه است.

در سطح سیاسی و نشست های کمیته تدوین قانون اساسی سوریه، امریکا با جدیت تلاش کرد که در جلسه این کمیته پیشرفتی به دست آید و حکومت سوریه را تهدید کرد که در صورت کارشکنی در عملکرد این کمیته تحریم های بیشتری را متوجه آن خواهد ساخت.

در عرصه میدانی هم واشنگتن از ترکیه و گروه های مخالف سوریه دربرابر هرگونه پیش روی تازه نیروهای حکومتی سوریه به سمت استان ادلب در شمال غرب سوریه حمایت کرد. همچنین واشنگتن همچنان به بمباران مواضع نیروهای وابسته به ایران که در شرق سوریه حضور دارند و نیز حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) دربرابر داعش ادامه می دهد.

از سوی دیگر، «جیمز جفری»، نماینده امریکا در ائتلاف بین المللی و «جویل رایبرون»، فرستاده ویژه امریکا در امور سوریه دیدارهای متعددی با نمایندگان مخالفان سوریه و مقامات ترکیه ای داشته اند و در این دیدارها مواضع امریکا درباره لزوم یکپارچه شدن مخالفان سوریه و کردها علیه حکومت بشار اسد را تبیین کرده اند.

با وجود مشاجره کلامی میان نماینده امریکا و «نصر الحریری»، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه، درباره تغییر پی در پی راهبردهای امریکا در سوریه، رایبرون تأکید کرد که امریکا در حال حاضر سیاست ثابت حمایت از مخالفان سوریه و کردها را پیش گرفته است.

همچنین نمایندگان امریکا در سفر به ترکیه مخالفان را به موضعی مثبت در قبال اتحاد نیروهای کرد با حمایت امریکا تشویق کردند. آنان همچنین ترکیه را نیز به همکاری با این تلاش ها و عدم مخالف با آن متقاعد کردند.

در این میان باید دید که آیا این تحرکات صرفا اقداماتی تاکتیکی و مقطعی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری امریکاست یا اینجا امریکا تلاش های جدی برای پیشبرد راه حل سیاسی در سوریه را آغاز کرده است.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟