حمایت مالی برخی از کشورهای خلیجی از مداخله نظامی مصر در لیبی

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
یک منبع آگاه در سفارت عربستان در قاهره پشتیبانی مالی برخی کشورهای خلیجی از مصر برای مداخله نظامی در لیبی و مقابله با نفوذ ترکیه را فاش کرد.

این منبع گفت نظام «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر برای شروع نزدیک به یک میلیارد دلار از عربستان، یک میلیارد دلار از امارات و 350 میلیون دلار از بحرین دریافت خواهد کرد.

وی در گفت وگویی اختصاصی با «الخلیج الجدید» افزود: «این سه کشور عربی برای تحرکات نظامی در لیبی و نجات ژنرال خلیفه حفتر از شکست به قاهره فشار می آورند تا ترکیه که حامی دولت وفاق ملی لیبی است را به خشم بیاورند.

به گفته این منبع آگاه قرار است فرانسه نیز از نیروهای نظامی مصر حمایت کند و 30 هواپیما از نوع «رافال» را برای تقویت قدرت مصر در حملات هوایی به محل حضور نیروهای وفاق ملی در صورت ورود به سرت و الجفره یا پیشروی آن ها به سوی اردوگاه های وابسته به خلیفه حفتر در اختیار مصر قرار دهد.

مرزهای غربی مصر در نزدیکی لیبی اخیرا شاهد تحرکات نظامی گسترده ای با توجه به آماده باش ارتش مصر پس از قصد مصر برای مداخله نظامی در لیبی بوده است.

پیش از این السیسی در بازدید از یگان های ارتش مصر در منطقه ای نظامی در غرب این کشور گفته بود مداخله نظامی مصر در لیبی مشروعیت بین المللی خود را به دست آورده است.

یکشنبه گذشته نیز پارلمان مصر با طرح اعزام نیروهای نظامی به لیبی برای مقابله با هر گونه چالشی که امنیت ملی کشور را تهدید می کند موافقت کرد.

مصر، امارات، فرانسه و روسیه در لیبی از گروه های شبه نظامی وابسته به خلیفه حفتر حمایت نظامی می کنند.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟