مداخله روسیه برای حل اختلافات میان نیروهای سوری و لشکر پنجم در درعا

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
هیات روسی امروز یکشنبه دیدارهای خود با شخصیت‌های برجسته استان درعا در جنوب سوریه را برای حل و فصل اختلافات روی داده میان عناصر لشکر پنجم مورد حمایت مسکو و نیروهای دولتی سوریه کلید زده است، اختلافاتی که اخیرا در نتیجه درگیری مسلحانه به کشته شدن پنج تن از نیروهای سوری و دو تن از نیروهای لشکر پنجم منتهی شد.

در همین رابطه، «محمد الحورانی»، فعال اجتماعی سوری در گفت‌وگو با العربی الجدید تصریح کرد: «هیات روس که روز گذشته وارد شهر ازرع در حومه درعا شد، با همراهی شماری از افسران ارتش سوریه به سمت شهر بصری الشام رهسپار شدند تا با شخصیت‌های برجسته این منطقه دیدار و گفت‌وگو کنند.»

الحورانی افزود:«هدف از این سفر، حل و فصل اختلافات به وجود آمده میان عناصر تیپ هشتم وابسته به لشکر پنجم به فرماندهی احمد العوده و نیروهای دولتی در حومه شرقی درعا است.»

وی تاکید کرد: العوده عقب‌نشینی نیروهای دولتی سوری از همه مراکز ایست و بازرسی در حومه شرقی درعا را به عنوان شرط حل اختلافات مطرح کرده است، اختلافاتی که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از هر دو طرف در روزهای گذشته شده است.

نیروهای لشکر پنجم که مورد حمایت روسیه قرار دارند، روز گذشته بر مراکز ایست و بازرسی وابسته به ارتش سوریه در مناطق صیدا و کحیل در شرق استان درعا تسلط پیدا کردند.

استان درعا در روها و هفته‌های اخیر شاهد درگیری‌های مکرر میان نیروهای مورد حمایت ایران و نیروهای سوری از یک سو و نیروهای لشکر پنجم از طرفی دیگر است.

بنا به گفته منابع آگاه، علت این درگیری‌ها به تمایل روسیه برای پایان دادن به حضور ایران در جنوب سوریه از رهگذر ایجاد نیرویی یکپارچه در این منطقه مربوط می شود.

در همین رابطه، ـاحمد العوده، فرمانده تیپ هشتم وابسته به لشکر پنجم مورد حمایت روسیه اخیرا از تلاش‌ها برای تشکیل ارتشی واحد در درعا خبر داده است.

به نظر می رسد العوده برای عملی‌سازی تمایل روسیه برای دروسازی ایران از صحنه و به ویژه در مناطق واقع در جنوب سوریه تلاش می کند.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟