«مصطفی الکاظمی» در دیدارِ وزیر دفاع ترکیه: آنکارا به تعهدات خود برای سرمایه‌گذاری در عراق عمل کند

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
«مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق در دیدار با «خلوصی آکار»، وزیر دفاع ترکیه بر اهمیت پایبندی آنکارا به اجرای تعهداتش در سرمایه‌گذاری در عراق تاکید کرد.

دو طرف در این دیدار درباره مسائل مورد اهتمام مشترک، تقویت همکاری نظامی میان عراق و ترکیه و نهادینه‌سازی اصل احترام به حاکمیت عراق بر همه اراضیش رایزنی کردند.

الکاظمی در این دیدار بر لزوم فعال‌سازی توافقات پیشین در جریان سفر اخیر وی به آنکارا و نیز اهمیت پایبندی ترکیه به اجرای تعهدات سرمایه‌گذاری خود در چارچوب کنفرانس کویت برای حمایت از عراق در سال 2018 تاکید کرد.

نخست وزیر در ادامه بر مخالفت عراق با هر گونه تهدید یا فعالیت تروریستی از خاک عراق علیه ترکیه تاکید کرد و گفت: توانمندی عراق در مقابله با این تهدیدات از رهگذر تداوم اعمال حضور نیروهای امنیتی عراق بر همه اراضی این کشور تقویت می شود.

الکاظمی با اشاره به اهمیت همکاری نظامی میان دو کشور اظهار داشت: ارتش عراق چند روز پیش صدمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت و این نهاد به تقویت توانمندی خود با همت خود و کمک دوستانش در ترکیه و ائتلاف ناتو ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، وزیر دفاع ترکیه ضمن انتقال درود و سلام دولت متبوعش و آرزوی موفقیت برای دولت عراق، از آمادگی ارتش ترکیه برای ارائه حمایت و مشورت در زمینه مبارزه با تروریسم، آموزش و مانورهای مشترک خبر داد.

دو طرف همچنین بر اهمیت رفع تهدیدات تروریستی در نزدیکی مرزهای مشترک اتفاق‌نظر داشتند و تاکید کردند که امنیت و ثبات منجر به گشوده شدن زمینه همکاری بیشتر در راستای شکوفایی و پیشرفت دو کشور خواهد شد.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟