دیدار وزیر خارجه و نمایندگان مقامات عالی عراق با سفرای امریکا، بریتانیا و فرانسه درباره انتخابات عراق

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
«فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه عراق، در دیدار با سفرای امریکا و بریتانیا و کاردار فرانسه موضوع انتخابات پیش از موعد و راه‌های گسترش همکاری‌ها میان عراق و جامعه بین المللی را بررسی کرد.

براساس بیانیه رسمی وزارت امور خارجه عراق، این جلسه با حضور «متیو تولر» سفیر امریکا در بغداد، استفن هیکی سفیر بریتانیا در بغداد، جان نوبل کاردار فرانسه در بغداد، و همچنین نماینده‌ای از دفتر سازمان ملل و نمایندگانی از دفتر ریاست جمهوری و نیز «عبدالحسین الهنداوی»، مشاور ویژه نخست وزیر عراق در امور انتخابات، و «محمد نوری»، رئیس دفتر رئیس مجلس عراق برگزار شد.

در این دیدار تصمیم دولت عراق برای اجرای انتخابات در موعد تعیین شده بررسی شد و وزیر خارجه عراق تأکید کرد که کشورش در پی آن است که انتخابات آینده آزاد و شفاف و برخوردار از اعتماد ملت باشد.

او گفت که دولت عراق درخواستی رسمی به سازمان ملل متحد برای اعزام ناظران بین‌المللی و حمایت از اجرای انتخابات در موعد تعیین شده ارائه کرده است.

فؤاد حسین خواستار برگزاری نشستی با حضور کارشناسان از نهادهای دولتی برای پیگیری اقدامات لازم و ایجاد سازوکاری حقوقی برای حضور ناظران بین‌المللی در طول دوره اجرای انتخابات شد.

سفرای خارجی در این دیدار بر حمایت کشورهایشان از عراق در شورای امنیت تأکید کردند.

پیش از این مشاور ویژه نخست وزیر عراق در امور انتخابات تأکید کرده بود که عراق از شورای امنیت سازمان ملل خواهد خواست که با اعزام ناظران بین‌المللی بر روند اجرای انتخابات نظارت کند.

ساعاتی پیش نیز دومین جلسه رؤسای جمهور، دولت، مجلس، و شورای عالی قضایی با حضور نماینده ویژه سازمان ملل و اعضای کمیساریای مستقل انتخابات برگزار شد.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟