آغاز پرداخت کمک مالی قطر به صد هزار فلسطینی در غزه

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
صد هزار فلسطینی در نوار غزه امروز پنجشنبه 100 دلار از کمک های مالی قطر به خانواده های فقیر غزه را که در ضمن 24 اُمین مرحله این کمک ها به غزه داده شد از طریق دفاتر مختلف پست دریافت کردند.

هزاران فلسطینی امروز در دفاتر مختلف پست برای دریافت کمک مالی قطر جمع شدند تا بر اساس شرایط و ضوابط اعلام شده توسط کمیته قطری بازسازی غزه با همکاری طرف های دولت در غزه، کمک های مالی خود را دریافت کنند.

پیش از این «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر کمک مالی به ارزش 360 میلیون دلار امریکا که قرار است طی یک سال به ساکنان غزه پرداخت شود، اختصاص داد.

این مرحله از کمک های مالی قطر برای خانواده های فقیر غزه است تا بتوانند برخی از نیازهای اساسی خود را در سایه وضعیت بد معیشتی و اقتصادی تامین کنند.

در پی انتشار ویروس کرونا در غزه و در ماه اوت 2020 نیز، قطر 7 میلیون دلار بین 70 هزار خانواده متضرر از محدودیت ها و اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا توزیع کرد.

بنابر آمارهای اعلام شده توسط کمیته قطری بازسازی غزه، رقم کل کمک مالی قطر از سال 2012 از زمان سفر «حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر سابق قطر به غزه تاکنون به نزدیک 1.4 میلیارد دلار رسیده است.

دوحه در سال 2012، 407 میلیون دلار به غزه کمک کرد و این رقم در سال 2013 به 5 میلیون دلار رسید اما مبلغ کمک مالی قطر به غزه در سال 2014 و به عنوان کمک پس از جنگ اسرائیل، 30 میلیون دلار بود و این در حالیست که در سال 2015، هزار واحد مسکونی ویران شده را با مبلغ کل 50 میلیون دلار به صورت کامل ساخت.

رقم کل کمک قطر به غزه در سال های 2017، 2018 و 2019 نیز به ترتیب، 34 میلیون دلار، نزدیک به 23 میلیون دلار و 330 میلیون دلار بود.

کمک های امیر قطر به غزه در سال 2020 نیز 150 میلیون دلار بود و امسال نیز 360 میلیون دلار برای کمک به غزه اختصاص داده شده است.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟