وزارت امور خارجه امریکا: تبادل اطلاعات امنیتی با عربستان کاهش می یابد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
 وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد که در راستای اجرای دستور رئیس جمهور امریکا درباره توقف کمک های این کشور به عملیات هجومی عربستان در یمن، قصد کاهش تبادل اطلاعات امنیتی با عربستان سعودی را دارد.

«ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه امریکا، اعلام کرد که اجرای دستور رئیس جمهور امریکا به معنای توقف تبادل اطلاعات و نیز فروش سلاح های مربوطه به ائتلافی که عربستان برای جنگ در یمن رهبری می کند خواهد بود.

او افزود که این محدودیت شامل حملات علیه داعش و القاعده در شبه جزیره عربی نمی شود و تأکید کرد که درباره فروش انواع سلاح به عربستان بررسی های حقوقی و فنی لازم انجام خواهد شد.

پرایس تأکید کرد که ایالات متحده درک می کند که عربستان با تهدیدهای امنیتی جدی ازجانب یمن و کشورهای دیگری در منطقه مواجه است و افزود که در راستای شراکت با عربستان در پی یافتن راه های بهتری برای دفاع عربستان از خاک خود دربرابر تهدیدها هستیم.

روز جمعه «فیصل بن فرحان»، وزیر خارجه عربستان، در تماس تلفنی با همتای امریکایی خود «آنتونی بلینکن»، تأکید کرد که عربستان امیدوار به همکاری با ایالات متحده در مواجهه با چالش های مشترک و حفاظت از امنیت و ثبات در منطقه است.

روز پنجشنبه (4 فوریه) رئیس جمهور امریکا در سخنرانی خود دربرابر دیپلمات های امریکایی در وزارت خارجه امریکا، ضمن ترسیم سیاست خارجی دولتش تأکید کرد که خواستار تشکیلی تیمی از کارشناسان برای یافتن راه حلی برای بحران یمن شده است.

او گفت که این جنگ باید تمام شود و اعلام کرد که امریکا همه حمایت های خود به حملات عربستان در یمن را متوقف می کند.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟