شکایت افسر اطلاعاتی سابق از مقامات سعودی به اتهام تلاش برای قتل دخترش

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
یک روزنامه کانادایی گفت که «سعد الجبری»، افسر اطلاعاتی سابق عربستان که اکنون در کانادا به سر می برد، از مقامات عربستان به اتهام تلاش برای فریب دخترش و قتل او در کنسولگری عربستان در استانبول شکایت کرد.

روزنامه «تورنتو استار» اشاره کرد که الجبری در واشنگتن به اتهام تلاش برای فریب دخترش و کشاندن وی به کنسولگری عربستان در استانبول همانجایی که «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار عربستانی کشته شد، از مقامات عربستان شکایت کرد.

در متن شکایت وی آمده است: «اگر این ادعاها خیالی به نظر می رسد، علتش آن است که فهم عمق فساد محمد بن سلمان و افرادی که از سوی وی مامور به انجام چنین اموری می شوند، دشوار است.»

در ادامه شکایت ذکر شده که دست نشاندگان محمد بن سلمان سعی کردند که دخترش را به سرکنسولگری عربستان در استانبول که در سپتامبر 2018 در آنجا زندگی می کرد، بکشانند.

در این شکایت همچنین آمده است که یکی از معاونان بن سلمان تلاش کرد تا به «سالم المزینی»، همسر الجبری که در عربستان بود فشار بیاورد تا دخترش را وادار به تمدید گذرنامه و بازگشت به عربستان کند.

پیش از این نیز یک مجموعه سرمایه گذاری متعلق به دولت عربستان از «سعد الجبری»، افسر اطلاعاتی سابق عربستان در دادگاهی در کانادا به اتهام اختلاس میلیاردی شکایت کرد.

به گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال»، این شرکت سرمایه گذاری وابسته به صندوق ثروت حاکمیتی عربستان از سعد الجبری که هم اکنون در کانادا زندگی می کند در دادگاه عالی اونتاریو شکایت کرد.

الجبری مشاور ارشد «محمد بن نایف»، ولیعهد سابق عربستان بود که در سال 2017 به نفع محمد بن سلمان کنار کشید.

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟