حماس: با فهرستی از غزه، کرانه باختری و بیت‌المقدس در انتخابات آتی فلسطین شرکت می‌کنیم

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
حماس تاکید کرد با فهرست انتخاباتی از نوار غزه، کرانه باختری و بیت المقدس اشغالی در انتخابات آتی فلسطین شرکت خواهد کرد.

 حماس تاکید کرد با فهرست انتخاباتی از نوار غزه، کرانه باختری و بیت المقدس اشغالی در انتخابات آتی فلسطین شرکت خواهد کرد.

در همین رابطه، «صلاح البردویل»، عضو دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با العربی الجدید تصریح کرد: «اشغالگران اسرائیلی در تلاش هستند تا انتخابات آتی فلسطین را مختل کنند و رای‎‌دهندگان و نامزدها را مورد ارعاب قرار دهند.»

البردویل تاکید کرد: اقدام اسرائیل در بازداشت روزانه رهبران و فعالان و طرفداران حماس در کرانه باختری در راستای تلاش برای اعمال فشار بر این گروه و محروم کردن آن از کنشگری سیاسی به خاطر ترس از تکرار تجربه سال 2006 میلادی است که حماس اکثریت کرسی‌های شورای قانون‌گذار را به دست آورد.

این عضو ارشد حماس اظهار داشت: حماس و مقاومت می‌توانند به اسرائیل در سایه انتخابات آتی‌اش اعمال فشار کنند.

«یحیی السنوار»، از رهبران حماس در نوار غزه پیشتر اسرائیل را از هرگونه مداخله در انتخابات یا مانع‌تراشی در مسیر برگزاری آن برحذار داشته بود.

البردویل همچنین صحت حرف و حدیث‌ها درباره اینکه حماس تنها با یک فهرست از نوار غزه در انتخابات شرکت خواهد کرد را تکذیب کرد و اظهار داشت: حماس از حق نامزدی خود در غزه، کرانه باختری و بیت‌المقدس کوتاه نخواهد آمد و همه مردم فلسطین حق دارند از همه جا در انتخابات آتی نامزد شوند.

وی در پایان با بیان اینکه اسرائیل نمی خواهد انتخابات فلسطین برگزار شود، اظهار داشت: تل‌آویو خواستار این است که فلسطین را فاقد مشروعیت و بدون نماینده ببیند همچنین به هیچ عنوان تمایل دارد حماس را در ساختار سیاسی فلسطین مشاهده کند.

قرار است انتخابات فلسطین در 3 مرحله برگزار شود؛ انتخابات پارلمانی در 22 مه، ریاستی در 31 ژوئیه و انتخابات شورای ملی در 31 اوت برگزار می شود.

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟