کاهش 95.8% بیماران کووید، نتیجه تزریق واکسن فایزر در اسرائیل

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

به گفته وزارت بهداشت اسرائیل، خطر ابتلا به بیماری کووید 19 بین کسانی که هر دو دوز واکسن فایزر را دریافت کرده اند 95.8% کاهش یافته است.

طبق اعلام این وزارتخانه، این واکسن همچنین در پیشگیری از بروز تب و مشکلات تنفسی 98% مؤثر بوده و سبب کاهش 98.9% میزان بستری و مرگ و میر افراد مبتلا شده است.

یافته های این گزارش حاصل مطالعاتی است که از 13 فوریه روی اسرائیلی هایی که هر دو دوز واکسن خود را تزریق کردند، انجام شده است. در وبسایت وزارت بهداشت آمده است که حدود 1.7 میلیون نفر در سراسر کشور تا 30 ژانویه دومین دوز واکسن را دریافت کرده اند.

برنامه گسترده ای که اسرائیل در زمینه واکسیناسیون به اجرا گذاشت، حالا این کشور را به مکانی خوب برای مطالعه آثار و نتایج حاصل از تزریق فایزر بدل کرده است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز شنبه گفت که احتمالا طی دو هفته آینده 95% اسرائیلی های بالای 50 سال واکسینه خواهند شد.

در کشوری که 740,000 مورد ابتلا و 5500 مرگ بر اثر کرونا در آن ثبت شده است، تاکنون بیش از 45% از 9 میلیون جمعیت کشور، حداقل یک دوز از واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

این نتایجِ امیدوار کننده، سبب شده است که اسرائیل پس از هفته ها قرنطینه، محدودیت هایی که بر سر فعالیت های اقتصادی وجود داشت را کاهش دهد و از امروز مدارس و بسیاری از فروشگاهها باز شود.

یکی دیگر از طرح هایی که وزارت بهداشت اسرائیل به اجرا گذاشته، استفاده از اپلیکیشن «Green Pass» است. این اپلیکیشن به پرونده پزشکی افراد دسترسی دارد و به کسانی که پس از بهبودی از کووید 19 مصون شده یا هر دو دوز واکسن فایزر را دریافت کرده اند، اجازه اقامت در هتل ها و حضور در رویدادهای فرهنگی و ورزشی را می دهد.

منبع:https://pe.annabaa.org/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟