رسانه های اسرائیلی: سفر نتانیاهو به ابوظبی به علت عدم صدور مجوز از جانب اردن لغو شد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
رسانه‌های اسرائیلی از لغو سفر نخست‌وزیر اسرائیل به امارات در پی عدم صدور مجوز ازجانب اردن برای عبور هواپیمای حامل وی از آسمان این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی «کان» اسرائیل، یک منبع حکومتی، خبر منتشر شده ازسوی خبرگزاری «رویترز» درباره لغو این سفر را تأیید کرده است.

درباره علت لغو سفر، برخی منابع از بیماری ناگهانی سارا نتانیاهو، همسر نخست وزیر اسرائیل، و بستری شدن وی در بیمارستان سخن گفته‌اند.

این منبع سیاسی اسرائیلی، به این خبرگزاری گفته که علت دیگر خودداری اردن از صدور مجوز برای پرواز هواپیمای نتانیاهو از آسمان اردن بوده است.

به گفته این منبع، اردن اندکی پیش از انجام سفر نتانیاهو، به طرف اسرائیلی ابلاغ کرده که مجوز نمی‌دهد و در این صورت مسیر هواپیما برای رسیدن به ابوظبی 2 ساعت و نیم بیشتر طول می‌کشیده است.

این منبع تأکید کرده که این تصمیم اردن در پی لغو سفر ولیعهد این کشور به مسجد الاقصی در روز گذشته به علت اختلافات امنیتی با طرف اسرائیلی گرفته شده است.

رسانه‌های جهانی خبر داده بودند که بنیامین نتانیاهو امروز برای دیدار در سفری رسمی به ابوظبی می‌رود.

پیش از این یک بار دیگر نیز سفر نتانیاهو به ابوظبی لغو شده بود.

روز گذشته رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند که سفر «حسین بن عبدالله» ولیعهد اردن به بیت المقدس و زیارت وی در مسجد الاقصی در آخرین لحظات لغو شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی اسرائیل، قرار بود ولیعهد اردن امروز مسجد الاقصی را زیارت کند و تا «پل ملک حسین» در مرز اردن هم رسیده بود اما در لحظه آخر به علت اختلاف نظر با اسرائیلی‌ها درباره تأمین امنیت این زیارت به امان بازگشت.

منابع خبری از حضور گسترده نیروهای پلیس در شرق بیت‌المقدس و بسته شدن بسیاری از خیابان‌ها به علل امنیتی در آستانه حضور ولیعهد اردن خبر داده بودند.

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟