توافق پرداخت غرامت ۲۷ میلیون دلاری به خانواده جورج فلوید

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
این بزرگترین غرامتی است که در تاریخ آمریکا برای حل و فصل یک پرونده حقوقی «قتل غیر عمد» توافق شده است

مسئولان مینیاپولیس روز جمعه توافق کردند به منظور حل و فصل پرونده مرگ جورج فلوید در طول بازداشت پلیس آن شهر، مبلغ ۲۷ میلیون دلار به عنوان غرامت به خانواده او بپردازند.

به گزارش رویترز، بنجامین کمپ یکی از وکلای خانواده فلوید می‌گوید این بزرگترین غرامتی است که در تاریخ آمریکا برای حل و فصل یک پرونده حقوقی «قتل غیر عمد» توافق شده است.

او در یک نشست خبری همراه با خانواده فلوید و شهردار مینیاپولیس گفت، این مبلغ نشان می‌دهد مرگ یک سیاه‌پوست به دست پلیس دیگر به عنوان یک امر معمول و بی‌اهمیت تلقی نخواهد نشد.

بریجیت فلوید، خواهد جورج فلوید، در واکنش به توافق در بیانیه‌ای به نمایندگی از اعضای خانواده گفت «خرسندیم این بخش از سفر غم‌انگیز در اجرای عدالت برای برادرم به انتها رسید.»

یک مامور پلیس سفیدپوست مینیاپولیس ماه مه گذشته هنگام بازداشت جورج فلوید، شهروند آمریکایی آفریقایی تباری که آن زمان ۴۶ سال داشت، زانویش را حدود ۹ دقیقه روی گردن او گذاشت.

وی اندکی بعد در بازداشت از دنیا رفت و این موضوع موجب اعتراضات گسترده‌ای در مورد استفاده بیش از حد پلیس از زور و همچنین برخورد تبعیض‌آمیز با سیاهپوستان در آمریکا شد.

 

منبع:https://www.independentpersian.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟