پشت پرده نزدیکی آنکارا و ابوظبی مربوط به مساله سدات پکر است

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
عبداللطف شنر، از اعضای موسس حزب عدالت و توسعه که چند سال پیش در نتیجه اختلاف با اردوغان از این حزب جدا شده و به عضویت حزب جمهوری خلق در آمد در گفتگو با روزنامه ینی چاغ مدعی شد که دلیل نرمش آنکارا در مقابل ابوظبی تلاش حزب حاکم برای ساکت کردن سدات پکر، مرد مافیایی ترکیه است.

شنر با اشاره به این که پکر پس از حضور در امارات افشائات قابل توجهی علیه گروهی از حاکمیت انجام داد و نشان داد که اطلاعات قابل توجهی که میتواند گروهی از وزرا، نمیاندگان مجلس، خانواده رئیس جمهور و حتی خود او را به دردسر بیاندازد در اختیار دارد.
پس از این مرحله شاهد نرمش آنکارا در قبال امارات هستیم که در سالهای پیش به دلیل حمایت از پ.ک.ک، جریان گولن، مساله لیبی و مسائلی از این دست اختلافات بسیار شدیدی با یکدیگر داشتند. به نظر میرسد آنکارا تلاش دارد تا با دادن امتیازاتی به امارات آنها را راضی به اخراج پکر از این کشور و یا اسکات او کنند.

شنر تاکید کرد که برخی مسال پشت پرده گروه حاکم در حزب عدالت و توسعه تبدیل به مساله امنیت ملی ترکیه شده است و آنها در برابر کشورهای مختلف از جمله آمریکا و امارات و دیگران برای در امان ماندن این اسرار شخصی و مالی شان حاضر به کرنش شده اند.

 

منبع:https://mersadcss.com/f

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟