«برای مردم»؛ نخستین اپوزیسیون پارلمان جدید عراق

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
برای نخستین بار با ائتلاف جنبش امتداد و جنبش کُردی نسل جدید، اپوزیسیون پارلمانی با 28 کرسی در عراق تشکیل شد.

برای نخستین بار با ائتلاف جنبش امتداد و جنبش کُردی نسل جدید، اپوزیسیون پارلمانی با 28 کرسی در عراق تشکیل شد.

«شاسوار عبدالواحد»، رئیس جنبش نسل جدید در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «علاء الرکابی»، رئیس جنبش امتداد ضمن اعلام تشکیل ائتلافی تحت عنوان « برای مردم/ من أجل الشعب» میان جنبش نسل جدید و امتداد و شماری از نامزدهای مستقل گفت: شمار اعضای این فراکسیون 28 نفر است.

وی افزود: درهای این ائتلاف به روی همه انسان‌های شریفی که به دنبال سازندگی کشور هستند، باز است اما افرادی که به دنبال منافع شخصی هستند، هیچ جایی در میان ما ندارند.

رئیس ائتلاف نسل جدید تاکید کرد: ما هیچ پست دولتی را قبول نخواهیم کرد و بر تشکیل اپوزیسیون ملی اصرار داریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره امکان افزایش شمار کرسی‌های این ائتلاف به بیش از 28 کرسی گفت: ما ایمان داریم که با عضویت شمار دیگری از نمایندگان در آینده شمار کرسی‌های اپوزیسیون به 40 کرسی افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر، الرکابی با بیان اینکه این برای نخستین بار است که ائتلافی سیاسی میان عرب‌ها و کُردها تشکیل می‌شود، اظهار داشت: ائتلاف ما به خاطر مردم است و در دولت سهم‌خواهانه شرکت نخواهیم کرد بلکه با کمال افتخار اپوزیسیونی واقعی در پارلمان آتی خواهیم بود.

وی در پایان گفت: ائتلاف برای مردم بخشی از مردم و تظاهرات اخیر است و نسل‌‍های آتی در کشور در صورت فراهم بودن فرصت واقعی، در مدیریت کشور نقش‌آفرینی خواهند کرد.

در بیانیه پایانی ائتلاف برای مردم تاکید شده است که به هیچ عنوان بخشی از دولت سهم‌خواهی نبوده و اپوزیسیونی قوی و سازنده در پارلمانی جدید عراق خواهد بود.

این ائتلاف همچنین تصریح کرده برای نظارت و توضیح‌خواهی از دولت و تقویت نهادهای دولتی و حمایت از دستگاه قضایی و هیات‌های مستقل، رسانه‌ها و سازمان‌های مدنی و نیز خدمت به شهروندان و مبارزه با فساد تلاش خواهد کرد.

 


منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟