امارات متحده عربی به سانسور فیلم‌های با محتوای بزرگسالانه پایان داد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
امارات اعلام کرد که از این به بعد سانسور فیلم‌های خارجی در سالن‌های سینمای این کشور اعمال نخواهد شد. مسئولان این کشور حوزه خلیج فارس روز یکشنبه از اضافه کردن هشدار جدید «ممنوع برای زیر ۲۱ سال» در زمان بخش فیلم‌ها خبر دادند.

بدین ترتیب امکان تماشای نسخه بدون سانسور فیلم‌ها در سالن‌های سینمای امارات مهیا خواهد شد اما همچنان تماشای برخی فیلم‌ها برای افراد زیر ۲۱ سال ممنوعیت دارد و تنها نسخه بین‌‌المللی آنها در دسترس خواهد بود.

دفتر نظارت بر رسانه‌های امارات ضمن تایید این خبر در حساب توئیتر خود تاکید کرده نسبت به رعایت محدودیت سنی در تماشای فیلم‌ها نظارت جدی اعمال خواهد کرد.

سانسور پدیده رایجی در بین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است و صحنه‌های فیلم‌هایی که پخش آنها در تقابل با آداب و ارزش‌های محلی باشد در مرحله مونتاژ کوتاه و حتی بطور کامل حذف می‌شود.

امارات عربی متحده که حدود ۹۰ درصد جمعیت آن را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند سالهاست که برای ارائه نسخه‌ای «مدرن‌تر» و «ملایم‌تر» از قواعد و مقررات زندگی روزمره تلاش می‌کند و هدف نهایی خود را تبدیل شدن به «بازترین» کشور منطقه قرار داده است.

برای جذاب‌تر کردن کشور امارات، مسئولان این کشور تدابیر متعددی را اتخاذ کرده‌اند؛ از جمله آنها می‌توان به زندگی مشترک زیر یک سقف بدون عقد ازدواج، تسهیل مقررات مربوط به مصرف الکل و همچنین تسهیل در اخذ اقامت بلند مدت این کشور اشاره کرد.

امارت همچنین به تازگی با تغییر روز تعطیل آخر هفته سعی کرده بیشتر به کشورهای غربی نزدیک شود. طبق تصمیم اخیر ابوظبی از اول ژانویه آینده روزهای کاری ادارات دولتی از دوشنبه تا جمعه خواهد بود و یکشنبه‌ها مثل اکثر کشورهای اروپایی و غربی تعطیل است.

 

 

منبع:https://www.dw.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟