تغییر در موضع حزب دموکرات کردستان: به هر نامزدی که اتحادیه میهنی برای ریاست جمهوری معرفی کند، رای خواهیم داد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
حزب دموکرات کردستان اعلام کرد به هر نامزدی که اتحادیه میهنی برای پست ریاست جمهوری معرفی کند، رای خواهیم داد و اختلافی در این باره نخواهیم داشت.

 «علی الفیلی»، از رهبران حزب دموکرات کردستان اعلام کرد به هر نامزدی که اتحادیه میهنی برای پست ریاست جمهوری معرفی کند، رای خواهیم داد و اختلافی نخواهیم داشت.

الفیلی در گفت‌وگو با شبکه الفرات تصریح کرد: ما بر ورود به مذاکرات تشکیل دولت آتی در قالب هیاتی واحد و مشترک اتفاق‌نظر داریم، حزب دموکرات اصرار زیادی به منصب ریاست جمهوری ندارد به نامزد اتحادیه میهنی در صحن پارلمان رای خواهد داد و ما بر سر این منصب اختلافی نخواهیم داشت.

وی گفت: موضع حزب دموکرات و رئیس آن، مسعود بارزانی از روز نخست اعلام نتایج روشن بوده و ما تحرکات و مواضع یکسانی در قبال همه گروه‌ها داشته‌ایم و پس از تایید نتایج نهایی انتخابات وارد مذاکرات تشکیل دولت خواهیم شد.

الفیلی اظهار داشت: هیات حزب دموکرات به ریاست هوشیار زیباری با هیات هماهنگی گروه‌های شیعی و جریان صدر دیدار و گفت‌وگو کرده است و همه گروه‌های سیاسی این موافق این رویکرد بودند که روسای سه‌گانه ابقا نشوند و باید خونی جدید و چهره‌های تازه در رهبری کشور مورد استفاده قرار گیرد، این یک رویکرد عمومی است و دیدگاه‌ها در این باره یکسان بوده است.

این عضو ارشد حزب دموکرات گفت: ما منتظر چهارشنبه آتی هستیم، فرصتی که دادگاه فدرال به گروه‌های سیاسی داده است، پس از آن باید نتایج انتخابات تایید شود و 15 روز بعد از آن طبق قانون اساسی پارلمان تشکیل خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: هیات هماهنگی گروه‌های شیعی موضعی واحد و به همان شدت در قبال نتایج انتخابات ندارد و در نتیجه، منافع عمومی را بر دستاوردهای آنی ترجیح خواهد داد.

حزب دموکرات پیش از این شرط گذاشته بود که اتحادیه میهنی باید به جای برهم صالح، عدنان المفتی از رهبران این حزب را برای منصب ریاست جمهوری معرفی کند.

اتحادیه میهنی اعلام کرده است نامزد ما برای پست ریاست جمهوری عراق، برهم صالح است.

 

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟