گروه‌های سیاسی مخالف دولت سوریه در دمشق کنفرانس برگزار می‌کنند

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
شماری از گروه‌های سیاسی مخالف دولت سوریه خود را برای برگزاری نخستین کنفرانس طی 9 سال گذشته در دمشق برای تاسیس «جبهه ملی دموکراسی» در بیست و هفتم ماه جاری آماده می‌کنند.

در همین رابطه، «احمد العسراوی»، دبیرکل حزب سوسیالیست عرب درباره این کنفرانس به روسیا الیوم گفت: کنفرانس افتتاحیه «جبهه ملی دموکراسی» دربردارنده گروه‌های سیاسی مخالفی است که از ابتدا، گزینه سیاسی و مذاکره را برای تغییر وضعیت دموکراسی در کشور انتخاب کرده بودند.

العسراوی درباره گروه‌های شرکت کننده در این کنفرانس گفت: همه گروه‌های موجود در هیات هماهنگی ملی و دیگر گروه‌های سیاسی فعال که تعدادشان کمتر از 10 حزب نیست به همراه برخی شخصیت‌های ملی و مستقل مخالفت دولت در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

وی درباره رابطه این کنفرانس با انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: هیچ رابطه‌ای میان این دو نیست، ما از سال‌ها پیش و نه چند ماه قبل برای برگزاری این کنفرانس تلاش می‌کردیم اما من همچنان نگران هرگونه پیشامدی هستم که مانع از برگزاری این کنفرانس شود.

از سپتامبر سال 2012 میلادی، در سوریه کنفرانس با حضور نماینده گروه‌های مخالف تشکیل نشده است، پیش از آن، در 2011 گروه‌های مخالف دولت «هیات هماهنگی ملی گروه‌های طرفدار تغییر دموکراتیک» را تشکیل دادند که بزرگترین گروه مخالف دولت در داخل سوریه به شمار می رود.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟