چند حزب در انتخابات آتی عراق با همدیگر رقابت خواهند کرد؟

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
«عبدالحسین الهنداوی»، مشاور امور انتخابات نخست‌وزیر عراق آماری غافلگیرکننده از شمار احزابی که خواهان شرکت در انتخابات آتی هستند، اعلام کرد.

الهنداوی در گفت‌وگویی مطبوعاتی تصریح کرد: از مجموع بیش از 300 حزب ثبت‌نام کرده، تنها 107 حزب در انتخابات آینده حضور خواهند داشت همچنین تاکنون 16 میلیون رای‌دهنده کارت انتخاباتی خود را به‌روز کرده‌اند و 25 میلیون نفر واجد شرایط رای‌ دادن داریم.

مشاور الکاظمی گفت: کمیساریای عالی انتخابات اکنون فعالیت‌های خود برای تکمیل اقدامات لجستیک به منظور برگزاری انتخابات را تسریع کرده است و هماهنگی و همکاری خوبی میان این نهاد و کارشناسان سازمان ملل و دیگر کشورها درخصوص سازوکار شمارش آرا و بکارگیری دستگاه‌های مدرن در این زمینه در جریان است.

الهنداوی درباره ثبت‌نام احزاب و ائتلاف‌های انتخاباتی تصریح کرد:شمار احزابی که در انتخابات شرکت خواهند کرد، 107 حزب از مجموع 249 حزب ثبت‌نام شده و 62 حزب در حال ثبت‌نام است و بقیه احزاب بنا به دلایلی که مربوط به خودشان است، تصمیم به عدم مشارکت در انتخابات گرفته‌اند.

مشاور امور انتخاباتی نخست‌وزیر عراق اظهار داشت:برخی از این احزابی که تصمیم به حضور در انتخابات گرفته‌اند، وارد ائتلاف‌های انتخاباتی شده‌اند و تا به این لحظه، 30 ائتلاف ثبت و مورد تایید قرار گرفته است.

انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق قرار است در 10 اکتبر سال جاری برگزار شود.

 

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟