«واشنگتن پست»: هیئتی به ریاست وزیر خارجه عربستان در اردن خواستار آزادی فوری «باسم عوض الله» شده است

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
نشریه امریکایی «واشنگتن پست» به نقل از یک مقام بلندپایه اطلاعاتی خبر داد که هیئت بلندپایه عربستانی به ریاست «فیصل بن فرحان» در سفری از پیش اعلام نشده وارد امان، پایتخت اردن شده است.

براساس این گزارش، چند ساعت بعد از اعلام خبر «توطئه» در اردن، ریاض طی تماس با مقامات اردنی برای دریافت مجوز این سفر هماهنگی های لازم را به عمل آورده و هیئت عربستانی فورا عازم امان شده است.

این گزارش افزوده که این هیئت خواستار آزادی «باسم عوض الله» و بردن وی همراه با خود به عربستان شده است.

این مقام که نخواسته نامش فاش شود تأکید کرده که هیئت عربستانی خواستار آزادی فوری عوض الله بدون هرگونه اقدام قضایی یا اتهام رسمی علیه وی هستند و گفته اند که بدون وی اردن را ترک نخواهند کرد.

سفارت عربستان در واشنگتن به درخواست این نشریه برای توضیح درباره اظهارات این مقام پاسخ نداده است.

باسم عوض الله از مشاوران ارشد پادشاه اردن و رئیس سابق دربار اردن و فرستاده ویژه پادشاه اردن به عربستان است.

پیش از این نیز واکنش عربستان به حوادث جاری در اردن نشان از نگرانی ای داشت که موجب گمانه زنی درباره نقش عربستان در این «توطئه» شد.

عربستان سعودی دو بار درباره این حادثه بیانیه رسمی صادر کرد و پادشاه و ولیعهد عربستان نیز با پادشاه اردن تماس تلفنی گرفتند.

در تازه ترین تحولات مربوط به حوادث اردن دیوان پادشاهی اردن شب گذشته بیانیه ای را درباره جزئیات نشست شاهزادگان از جمله حمزه بن الحسین، ولیعهد سابق اردن صادر کرد.

در بیانیه مذکور آمده است که شاهزاده حسن عموی پادشاه اردن و شاهزادگان هاشم بن الحسین، طلال بن محمد، غازی بن محمد، راشد بن الحسن امروز در منزل شاهزاده حسن با ولیعهد سابق اردن حمزه بن الحسین دیدار و گفت وگو کردند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟