پهپادهای اسرائیلی در آسمان نوار غزه به دنبال چه هستند؟

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
ده‌ها فروند پهپاد اسرائیلی از نوع «کواد کوپتر» به صورت ناگهانی و غیرعادی بامداد روز گذشته بر فراز آسمان نوار غزه به پرواز در آمدند که گروه‌های مقاومت موفق شدند چند فروند از این پهپادها را سرنگون‌ کنند.

این پهپادها که نور اندکی از بدنه پایینی خود ساطع می‌کنند، بر فراز مناطق الزیتون، الشجاعیه، التفاح، شرق غزه، اروگاه الشاطی، محله تل الهوی، الرمال، اردوگاه جبالیا، منطقه بیت لاهیا و الکرامه در شمال غزه پرواز کردند.

در این میان، به گفته منابع محلی، صدای تیراندازی شدید در مناطق مختلف غزه به سمت این پهپادها به گوش رسید.

کواد کوپتر، پهپادی دارای حجم کوچک است که به صورت الکترونیکی از راه دور کنترل می شود، یگانهای عملیاتی نیروی زمینی اسرائیل هم اکنون به طور گسترده از پهپادها استفاده می کند.

بیشترین استفاده از این پرنده بدون سرنشین توسط یگان‌های توپخانه و نیروهای ویژه صورت می گیرد.گمانه زنی‌های رسانه ای حاکی از آن است که وزن بیشینه برخاست این پرنده بین ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم است و قطر روتور آن به یک متر می رسد. انتظار می رود مداومت پروازی عملیاتی کوادکوپتر جدید ارتش اسرائیل با حمل محموله ۳ تا ۴ کیلوگرمی به ۳۰ دقیقه برسد. مداومت پروازی بیشینه این پرنده ۱ ساعت خواهد بود.

ارتش رژیم صهیونیستی از این پهپادها برای جمع‌آوری اطلاعات مربوط به مواضع نیروهای مقاومت در غزه و نیز پیشتر از آن برای متفرق کردن معترضان فلسطینی با پرتاب گاز اشک‌آور استفاده کرده است، این پهپادهای کوچک همچنین قابلیت تیراندازی و حمل بمب دارد که از آن در عملیات‌ ترور استفاده می شود.

اسرائیل بانک اهداف خود را نوسازی می کند

«محمد ابوهربید»، کارشناس امور امنیتی درباره نفوذ پهپادهای اسرائیلی به عمق نوار غزه و مناطق حضور نیروهای مقاومت گفت: اسرائیل در مقطع کنونی خواهان ترور شخصیت‌های مقاومت نیست بلکه به دنبال آن است که بانک اهداف خود را نوسازی کرده و ارتقا بخشد و تحرکات گروه های مقاومت را زیر رصد اطلاعاتی خود بگیرد.

ابوهربید اظهار داشت: اسرائیل قصد دارد تا بیشترین اطلاعات ممکن را از تحرکات گروه‌های مقاومت، انبارهای موشک و تسلیحات و اماکن استقرار فرماندهان به دست بیاورد تا در هر گونه رویارویی آتی از آن استفاده کند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟