پنتاگون: حضور قوی در خاورمیانه داریم و آن را حفظ می‌کنیم/انتقال سامانه‌های دفاعی امری معمول است

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
وزارت دفاع امریکا اعلام کرد واشنگتن به حفظ حضور قوی در خاورمیانه باور دارد.

وزارت دفاع امریکا «پنتاگون» اعلام کرد واشنگتن همچنان حضوری قوی در خاورمیانه دارد.

«جان کربی»، سخنگوی پنتاگون در واکنش به خارج کردن بخشی از سامانه پدافندی خود از برخی کشورها از جمله کویت و عربستان گفت: وزیر دفاع امریکا به اهمیت حفظ این حضور پررنگ در منطقه خاورمیانه باور دارد.

کربی با بیان اینکه این اقدام (انتقال سامانه پدافندی) امری معمول و رایج است و به آمادگی این تجهیزات کمک می کند، تاکید کرد: وزیر دفاع در صورتی که اقدامی، منافع امریکا را به خطر بیندازد، چنین تصمیم و تصمیمات مشابه اتخاذ نخواهد کرد.

وزارت دفاع امریکا پیشتر در بیانیه‌ای تصریح کرد: وزیر دفاع دستور انتقال سامانه‌های پدافندی در تابستان کنونی را صادر کرده و بخشی از این تجهیزات برای تعمیر و اصلاح به ایالات متحده بازگردانده خواهد شد که امری بسیار ضروری است و بخشی دیگر نیز به مناطق دیگر انتقال داده خواهد شد.

روزنامه «وال استریت ژورنال» امریکا پیشتر به نقل از برخی مسئولان در دولت امریکا خبر داده بود امریکا شمار سامانه های پدافندی ضد موشکی خود در خاورمیانه را به شدت کاهش داده است.

به نوشته این روزنامه امریکایی، وزارت دفاع امریکا شروع به خارج کردن حدود 8 باتری سامانه پدافندی پاتریوت از کشورهایی از جمله عراق، کویت، اردن و عربستان کرده است.

مقامات امریکایی به این روزنامه گفتند: پنتاگون همچنین سامانه پدافندی «ثاد» برای موشک های با ارتفاع زیاد را از عربستان خارج خواهد کرد و شمار آشیانه های جنگنده هایی که آن منطقه را پوشش می دهد، کاهش خواهد داد.

این تصمیم وزارت دفاع امریکا همچنین شامل بازاستقرار صدها سرباز عامل در این بخش ها نیز می شود. این گام در زمانی اتخاذ می شود که ارتش امریکا قصد خروج کامل از افغانستان را دارد و شمار نیروهایش در عراق را کاهش داده است.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟