پلیس هند اعضای خانواده رهبر فقید جدایی‌طلبان کشمیر را تحت پیگرد قرار داد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

پلیس منطقه تحت کنترل هند در کشمیر اعضای خانواده علی گیلانی، رهبر فقید جدایی‌طلبان این منطقه را با استناد به قانون سختگیرانه مبارزه با تروریسم تحت پیگرد قرار داد.

علی گیلانی که سالها در حبس خانگی به سر می‌برد روز چهارشنبه در سن ۹۱ سالگی درگذشت. اتهام اعضای خانواده علی گیلانی سر دادن شعار علیه هند و کشیدن پرچم پاکستان بر روی جسد رهبر جدایی‌طلبان کشمیر عنوان شده است.

نسیم گیلانی، پسر رهبر درگذشته جدایی‌طلبان کشمیر ادعا می‌کند که مقامات هند جسد پدرش را بدون حضور اعضای خانواده‌اش در یک قبرستان محلی دفن کردند. در مقابل پلیس هند این اظهارات را به عنوان «شایعات بی‌اساس» رد کرده است.

 

تصاویری که به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است گروهی از بستگان علی گیلانی را در حال مقاومت در برابر پلیس هند در خانه او نشان می‌دهد. این در حالی است که ماموران مسلح به زور داخل اتاقی می روند که جسد علی گیلانی با پرچم پاکستان در آن قرار داده شده بود.

شماری از اعضای خانواده علی گیلانی در حالی با استناد به قانون ضدتروریسم تحت تعقیب قرار گرفته‌اند که هنوز گزارشی مبنی بر بازداشت آنها منتشر نشده است.

بنا به قانون مبارزه با تروریسم که در سال ۲۰۱۹ موادی به آن افزوده شد پلیس می‌تواند افراد را «تروریست» درنظر بگیرد و سپس بدون ارائه شواهد آنها را به مدت شش ماه بازداشت کند. مدافعان حقوق بشر به شدت از این قانون انتقاد کرده‌اند.

علی گیلانی از طرفداران الحاق منطقه کشمیر به پاکستان بود. برای بسیاری از ساکنان کشمیر او نماد مقاومت در برابر سلطه هند محسوب می‌شد. دهلی‌نو و اسلام‌آباد بر سر کنترل منطقه کشمیر اختلاف نظر دارند. درگیری‌ها در این منطقه طی دهه‌های گذشته جان دهها هزار نفر از غیرنظامیان، شورشی‌ها و نیروهای دولتی را گرفته است.

 

منبع:https://per.euronews.com/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟