رایزنی بارزانی و وزیر خارجه قطر درباره گشایش کنسولگری در اربیل و همکاری های اقتصادی

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در بیانیه ریاست اقلیم کردستان عراق آمده است که بارزانی پس از رسیدن به دوحه در نخستین دیدار خود، با معاون نخست وزیر قطر و وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد.

«نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق در ابتدای سفر خود به دوحه با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر دیدار و درباره فرصت های سرمایه گذاری قطر در اقلیم کردستان و گشایش کنسولگری قطر در اربیل گفت وگو کرد.

در بیانیه ریاست اقلیم کردستان عراق آمده است که بارزانی پس از رسیدن به دوحه در نخستین دیدار خود، با معاون نخست وزیر قطر و وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار بر توسعه روابط بین اقلیم کردستان و قطر تاکید، و درباره فرصت های سرمایه گذاری قطر در اقلیم کردستان و سراسر عراق به خصوص در زمینه هایی که اقلیم و عراق به آن نیاز دارند، علاوه بر اقدامات برای گشایش کنسولگری قطر در اربیل رایزنی کردند.

اوضاع عراق، نتایج انتخابات پارلمانی این کشور، آخرین تحولات کل منطقه و شماری از مسائل دارای اهمیت مشترک از دیگر محورهای گفت وگوی رئیس اقلیم کردستان و وزیر امور خارجه قطر بود.

بارزانی امروز و طی سفری رسمی برای دیدار با امیر قطر و مقامات این کشور، وارد دوحه شد.

وی پس از رسیدن به فرودگاه بین المللی دوحه مورد استقبال «جاسم بن سیف السلیطی»، وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر و «عمر البرزنجی»، سفیر عراق در دوحه قرار گرفت.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟