روسیه: با تصمیم آمریکا، ۲۷ دیپلمات ما باید تا ۳۰ ژانویه این کشور را ترک کنند

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
روسیه می‌گوید ۲۷ دیپلمات این کشور با تصمیم واشنگتن باید ۳۰ ژانویه خاک ایالات متحده را ترک کنند و به خانه بازگردند.

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده روز شنبه ۲۷ نوامبر در یک گفتگوی ویدیویی با اعلام این مطلب تاکید کرد که خروج این تعداد از دیپلمات‌های روسی باعث کمبود نیرو در سفارت این کشور در واشنگتن خواهد شد. این دیپلمات روسی همچنین در ادامه افزود: «ما با مشکل جدی کمبود نیرو مواجه هستیم. ۲۷ نفر از همکارانم به همراه خانواده‌هایشان باید طی دو ماه آینده از آمریکا خارج شوند و این مسئله مشکلات ما در سفارت را افزایش می‌دهد.»

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ۲۹ اکتبر اعلام کرده بود که حدود ۲۰۰ دیپلمات روس در آمریکا همچنان به کار خود در سفارت این کشور در واشنگتن و همچنین دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در نیویورک ادامه می‌دهند.

در ماه‌های اخیر و به ویژه از زمان روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا، تنش‌های میان واشنگتن و مسکو شدت یافته است. دو کشور به ویژه در خصوص مسئله اوکراین و اشغال شبه جزیره کریمه از سوی روسیه با یکدیگر اختلاف جدی دارند. جو بایدن بارها تاکید کرده که هرگز الحاق کریمه به روسیه را به رسمیت نمی‌شناسد. این در حالیست که ولادیمیر پوتین می‌گوید کریمه تا ابد متعلق به روسیه باقی خواهد ماند.

دولت آمریکا ماه گذشته در آماری رسمی اعلام کرده بود که تعداد کارمندان این کشور در روسیه از ۱۲۰۰ نفر به ۱۲۰ نفر کاهش یافته است. بر این اساس مقام‌های آمریکایی تاکید کردند که انجام وظایف دیپلمات‌های این کشور در روسیه با مشکلات زیادی رو به رو شده است. همین مسئله موجب شد تا سفارت آمریکا در روسیه فرآیند صدور ویزا برای شهروندان این کشور در مسکو را تعطیل کند. شهروندان روسی، حالا برای دریافت ویزای آمریکا باید راهی یک کشور دیگر شوند.

 

منبع:https://per.euronews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟