شما اینجا هستید : صفحه اصلی » خلیج فارس » اقتصاد سیاسی خلیج - تحلیل رسانه های بین المللی » درخواست صندوق بین‌المللی پول از بحرین برای اجرای اصلاحات مالی

درخواست صندوق بین‌المللی پول از بحرین برای اجرای اصلاحات مالی

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
صندوق بین‌المللی پول، بحرین را به اجرای اصلاحات مالی و کاهش بدهی عمومی تشویق کرد؛ بدهی‌هایی که در سال گذشته به دلیل پیامدهای کرونا و خسارت‌های مالی این کشور کوچک تولیدکننده نفت افزایش قابل ملاحظه‌ای یافت.

بحرین در سال ۲۰۲۰ با رکود اقتصادی ۷درصدی رو به رو شد.

صندوق بین المللی پول در بیانیه‌ای اعلام کرد: کسری بودجه بحرین نسبت به تولید ناخالص داخلی از ۹ درصد سال ۲۰۱۹ به ۱۸٫۲ درصد در سال ۲۰۲۰ رسیده است همچنین میزان بدهی‌های عمومی این کشور از ۱۰۲ درصد سال گذشته به ۱۳۳ درصد افزایش یافته است.

مسئولان صندوق بین المللی پول از مقامات بحرینی خواستتد تا فورا اصلاحات اقتصادی و کاهش بدهی‌های عمومی و بهینه‌سازی هزینه‌ها را با ارائه یارانه به اقشار ضعیف اجرایی کند.

دولت بحرین در پی کاهش درآمدهای دولت بر اثر پایین آمدن قیمت نفت و بحران شیوع کرونا، در ماه اوت گذشته سقف بدهی عمومی را از ۱۳ میلیارد دینار به ۱۵ میلیارد دینار افزایش داد تا هزینه‌های عمومی را تامین کند.

بدهی عمومی در بحرین قبل از سال ۲۰۰۸ بیش از ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی نبود، در حالی که این نسبت اکنون به رغم وضع مالیات جدید و به موازات افزایش خرج‌ها و هزینه‌های معاملات تسلیحاتی با امریکا و بریتانیا و در سایه افزایش بی‌نظمی‌های مالی که در گزارش‌های رسمی دفتر نظارت مالی ثبت شده است، از ۱۳۳ درصد فراتر رفته است.

 

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰