شما اینجا هستید : صفحه اصلی » روسیه » روسیه در خاورمیانه - تحلیل رسانه های بین المللی » سودان توافقنامه احداث پایگاه نظامی روسیه در دریای سرخ را به حالت تعلیق درآورد

سودان توافقنامه احداث پایگاه نظامی روسیه در دریای سرخ را به حالت تعلیق درآورد

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
یک منبع نظامی در سودان از تعلیق توافقنامه احداث پایگاه نظامی روسیه در دریای سرخ خبر داد.

یک منبع نظامی در سودان به «اسکای نیوز عربی» گفت سودان توافقنامه ای درخصوص احداث پایگاه نظامی روسیه در دریای سرخ را به حال تعلیق درآورد.

این منبع اشاره کرد که توافقنامه مذکور در دوره «عمر البشیر»، رئیس جمهوری پیشین سودان امضا شد اما انقلاب در سودان گام های اجرایی آن را متوقف کرد.

پیش نویس توافقنامه روسیه با سودان حاکی از آن بود که روسیه قصد احداث پایگاه دریایی در دریای سرخ برای تامین سوخت ناوگان خود را دارد.

در سند اولیه این توافق آمده است یک مرکز حمایت لجستیکی در سودان احداث خواهد شد تا از طریق آن تعمیرات، عملیات سوخت رسانی و استراحت کادر نیروی دریایی روسیه فراهم شود.

روسیه قصد احداث این مرکز لجستیکی برای نیروهای خود در سودان را داشت که قرار بود ۳۰۰ نظامی و کارمند روسیه را در خود جای دهد.

توجه روسیه به سودان سال هاست که پس از افزایش اهتمام قدرت های منطقه ای و بین المللی به دریای سرخ به عنوان یک گذرگاه حیاتی نفت و تجارت بین المللی و دارای موقعیت نظامی استراتژیک، بیشتر شده است.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰