شما اینجا هستید : صفحه اصلی » اروپا » برگزیت - تحلیل رسانه های بین المللی » گزارش تایمز از تلاش ایران برای نفوذ در انتخابات اسکاتلند

گزارش تایمز از تلاش ایران برای نفوذ در انتخابات اسکاتلند

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

پس از اینکه آمریکا؛ جمهوری اسلامی ایران را به نفوذ در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ متهم کرد، اکنون روزنامه تایمز لندن می‌گوید ایران از طریق انتشار اطلاعات غلط تلاش کرده در انتخابات پارلمانی اسکاتلند به نفع احزاب حامی استقلال اعمال نفوذ کند تا از این طریق بریتانیا را بی‌ثبات کند.

براساس این گزارش که بر مبنای مطالعه اتاق فکر هنری جکسون منتشر شده، متخصصان سایبری از جانب رژیم ایران با ایجاد حساب‌های جعلی در توییتر و فیس‌بوک، رای دهندگان را هدف گرفتند.

به این ترتیب آنها خود را اسکاتلندی‌های حامی استقلال معرفی کردند و رای‌دهندگان واقعی را به اشتراک‌گذاری محتوا‌ها در حمایت از جدایی طلبی تشویق کردند.

همچنین وب‌سایت‌های جعلی با نام‌هایی که به منظور تاثیرگذاری بر کمپین‌ها طراحی شده مورد استفاده قرار گرفته است.

بنابراین گزارش، این بخشی از کمپین گسترده‌تر انتشار اطلاعات غلط از سوی ایران است که مشابه آن از سوی روسیه و چین نیز انجام می‌شود.

مقامات تهران پیش‌تر اتهام نفوذ در انتخابات آمریکا را تکذیب کرده بودند. آنها تا کنون به گزارش نفوذ در انتخابات پارلمانی اسکاتلند واکنش نشان نداده‌اند.

 

منبع:https://www.independentpersian.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰