شما اینجا هستید : صفحه اصلی » فلسطین اشغالی » روابط خارجی رژیم صهیونیستی- تحلیل رسانه های بین المللی » اسرائیل سفیر فرانسه را به دنبال هشدار پاریس نسبت به «خطر آپارتاید» احضار کرد

اسرائیل سفیر فرانسه را به دنبال هشدار پاریس نسبت به «خطر آپارتاید» احضار کرد

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

وزارت خارجه اسرائیل روز پنجشنبه در اعتراض به سخنان ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه که از «خطر آپارتاید» در منطقه سخن گفته بود سفیر فرانسه را احضار کرد.

وزیر خارجه فرانسه روز یکشنبه در جریان یک مصاحبه با اشاره به دور اخیر تنش ها بین اسرائیل و شبه نظامیان فلسطینی به «خطر آپارتاید» در صورت عدم تشکیل کشور فلسطینی اشاره کرده بود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز چهارشنبه در واکنش به این سخنان ژان ایو لودریان از «درس های اخلاقی ریاکارانه و دروغین» او انتقاد کرد.

ژان ایو لودریان گفته بود: «اگر راه حلی به غیر از راه حل تشکیل دو کشور داشته باشیم در این صورت اجزایی از آپارتاید خواهیم داشت که به مدتی طولانی دوام خواهد داشت.»

 

وی افزوده بود: «اگر به سمت تشکیل یک کشور یا تداوم وضع فعلی برویم خطر آپارتاید زیاد خواهد بود. حتی ادامه وضعیت فعلی نیز این را به دنبال خواهد داشت.»

بنیامین نتانیاهو در واکنش به این سخنان گفت: «ما هیچ درس اخلاقی ریاکارانه و دروغینی را در این باره نمی پذیریم.»

 

گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل نیز روز پنجشنبه در جریان احضار سفیر فرانسه به این وزاتخانه خطاب به وی گفت که از نظر کشورش سخنان ژان ایو لودریان «غیر قابل قبول، بی پایه و دور از واقعیت» است.

در جریان جنگ ۱۱ روزه بین اسرائیل و شبه نظامیان فلسطینی موجی از درگیری ها بین افراط گرایان یهودی و عرب های اسرائیلی در برخی شهرهای اسرائیل روی داد. آتش بس بین اسرائیل و شبه نظامیان گروه های حماس و جهاد اسلامی از روز جمعه گذشته برقرار شده است. درگیری ها بین دو طرف جان ۲۵۴ فلسطینی و ۱۲ اسرائیلی را از ۱۰ تا ۲۱ مه (۲۰ تا ۳۱ اردیبهشت) گرفت.

 

منبع:https://per.euronews.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰