شما اینجا هستید : صفحه اصلی » عراق » روابط خارجی عراق - تحلیل رسانه های بین المللی » بارزانی در دیدار با سرکنسول جدید امریکا: توسعه روابط ما عامل امنیت و ثبات منطقه است

بارزانی در دیدار با سرکنسول جدید امریکا: توسعه روابط ما عامل امنیت و ثبات منطقه است

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رئیس اقلیم کردستان ضمن تاکید بر اهتمام اقلیم به روابط با امریکا، توسعه روابط با امریکا را عامل امنیت و ثبات عراق و منطقه دانست.

«نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق با «رابرت پالادینو»، سرکنسول جدید امریکا در اربیل دیدار و گفت وگو کرد.

بارزانی ضمن تاکید بر اینکه اقلیم به روابط با امریکا اهتمام دارد، اشاره کرد که توسعه این روابط عامل امنیت و ثبات در عراق و منطقه خواهد بود.

در این دیدار که به میزبانی رئیس اقلیم کردستان برگزار شد، وی ضمن خوشامدگویی به سرکنسول جدید امریکا در اربیل، تصدی این منصب را به وی تبریک گفت و ضمن آرزوی موفقیت برای او، برای کمک به وی در موفقیت آمیز بودن ماموریتش اعلام آمادگی کرد.

رئیس اقلیم کردستان تاکید کرد که اقلیم کردستان به روابط با امریکا اهتمام می ورزد و به توسعه روابط و همکاری و شراکت با امریکا تمایل دارد.

از طرفی دیگر سرکنسول جدید امریکا در اربیل ضمن ابراز خرسندی از آغاز ماموریتش در اقلیم، نسبت به اقدام و توسعه زمینه های شراکت با اقلیم کردستان ابراز اشتیاق و نسبت به تداوم این روابط ابراز تمایل کرد.

دو طرف درباره اوضاع عراق و اقلیم کردستان، انتخابات آتی عراق، فرصت ها، چالش ها، تهدیدها، خطرات تروریسم و مقابله با داعش و برخی از مسائل دارای اهمیت مشترک رایزنی کردند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰