شما اینجا هستید : صفحه اصلی » خلیج فارس » مداخلات منطقه ای - تحلیل رسانه های بین المللی » اعزام هیاتی از نظامیان یونان به عربستان برای تحویل آتش‌بارهای سامانه پاتریوت

اعزام هیاتی از نظامیان یونان به عربستان برای تحویل آتش‌بارهای سامانه پاتریوت

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اعزام هیاتی از نظامیان یونان به عربستان برای تحویل آتش‌بارهای سامانه پاتریوت
ستاد مشترک ارتش یونان اعلام کرد تیمی از نیروهای مسلح این کشور برای تحویل آتش‌بار‌های مورد استفاده در سامانه پدافندی پاتریوت راهی عربستان شده است.

ستاد مشترک ارتش یونان در بیانیه‌ای اعلام کرد « نیکوس پاناگیوتوپوس»، وزیر دفاع و «نیکوس هاردالیاس»، معاون وزیر دفاع و «کونستیندوس فلوروس»، رئیس ستاد مشترک ارتش یونان در مراسم بدرقه تیم اعزامی به عربستان شرکت کردند.

دیپلمات‌‌‌های سعودی، کویتی و امریکایی نیز در این مراسم حضور داشتند.

رئیس ستاد مشترک ارتش یونان در این مراسم، این اقدام را تاریخی توصیف کرد و گفت: این موضوع به سود صلح و امنیت جهانی است.

وی گفت: همکاری موجود میان یونان و عربستان در برقراری امنیت و ثبات در شرق مدیترانه و خاورمیانه نقش‌آفرین است.

این اقدام یونان پس از آن صورت می‌گیرد که امریکا سامانه موشک‌های پاتریوت خود را از عربستان سعودی خارج کرد.

در سفر وزیر امور خارجه و دفاع یونان به عربستان که در ماه آوریل انجام شد، ریاض و آتن قرارداد انتقال سامانه پدافندی پاتریوت را امضا کردند.

پیش از این، سایت آمریکایی «breakingdefense» اعلام کرده بود عربستان درحال بررسی امکان خرید سامانه گنبد آهنین اسرائیل است.

سایت بریکینگ دیفنس آمریکا که متخصص در زمینه صنایع دفاعی است، به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: بعد از اینکه آمریکا سامانه پاتریوت را از عربستان خارج کرد، عربستان درحال بررسی امکان خرید سامانه دفاع موشکی اسرائیل است.

این سایت همچنین نوشت که عربستان درحال حاضر جایگزین‌هایی را بررسی می‌کند که از جمله آن سلاح‌های چینی، روسی و اسرائیلی است.

این منابع اعلام کردند: عربستان درحال حاضر سامانه گنبد آهنین را ترجیح می‌دهد که بهترین سامانه‌های ضد موشکی کوتاه برد در منطقه است و برای رهگیری موشک‌های کروز طراحی شده است.

منابع مذکور اعلام کردند: عربستان مذاکراتی را در سطح پایین در طول چند سال انجام داده اما این مذاکرات بعد از اقدام آمریکا شکل جدی تری به خود گرفته است.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰