شما اینجا هستید : صفحه اصلی » آمریکا » شکاف ها و منازعات در امریکا - تحلیل رسانه های بین المللی » کنگره آمریکا در لحظه آخر از تعطیلی دولت جلوگیری کرد

کنگره آمریکا در لحظه آخر از تعطیلی دولت جلوگیری کرد

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
طرح موقتی برای تامین دولت آمریکا پس از تصویب آن توسط مجلس سنا اکنون از طرف کنگره نیز پذیرفته شد. نمایندگان کنگره در آخرین لحظه به توافق رسیدند. اختلاف بین دموکرات‌ها و نیز بالا بودن سقف بدهی از چالش‌های بزرگ بایدن هستند.

سال مالی جدید آمریکا روز جمعه اول اکتبر (۹ مهر) آغاز می‌شود و تا  آن‌زمان بودجه باید تعیین شود. کنگره آمریکا اندکی قبل از مهلت مقرر به لایحه بودجه رای داد تا هزینه‌های دولت را تا سوم دسامبر تضمین کند. در غیر این صورت ایالات متحده پس از نیمه شب به حالت تعطیلی در می‌آمد و صدها هزار کارمند دولت باید به مرخصی اجباری بدون حقوق فرستاده می‌شدند، موزه‌های دولتی و پارک‌های ملی نیز بسته می‌شدند.

با جلوگیری از تعطیلی دولت فعلاً تنها از یک بحران موقت جلوگیری شد و مشکلات اصلی از جمله بالا بودن سقف بدهی در حال حاضر باقی مانده است.
جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داده است، دولت آمریکا نمی‌تواند بیش از سقف تعیینشده قانونی، پول قرض کند و ادامه این وضع ممکن است در اواسط اکتبر دولت را در معرض خطر تعطیلی قرار دهد و سبب ناتوانی دولت آمریکا در پرداخت بدهی خود شود.
کارشناسان اقتصادی از پیامدهای خطرناک آن برای اقتصاد جهانی هشدار داده‌اند.
هفته گذشته مجلس نمایندگان طرح موقت در مورد تامین مالی دولت را به کمک آرا دموکرات‌ها تصویب کرد. در آخرین لحظات کنگره نیز موفق شد جلوی تعطیلی دولت را بگیرد.
طرح یاد شده با ۶۵ رای در مقابل ۳۵ رای در سنا تصویب شد. مجلس نمایندگان کنگره هم این طرح را با ۲۵۴ رای در برابر ۱۷۵ رای به تصویب رساند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا طرح بودجه موقت را امضا کرده است. اگرچه از تعطیلی دولت بایدن جلوگیری شده اما مشکلات همچنان پابرچا مانده‌اند. 
 بایدن برای اجرای طرح‌های اقتصادی کلان و پرهزینه خود که قرار بود برای زیرساخت‌هایی چون نوسازی پل‌ها، جاده‌ها و اینترنت اختصاص یابد، اکنون دچار مشکل شده است.

 

منبع:https://p.dw.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰