شما اینجا هستید : صفحه اصلی » تحولات کردی » تحولات کردی_ تحلیل رسانه های بین الملل » وزارت کشور عراق حکم ممنوعیت خروج و بازداشت عاملان برگزاری کنفرانس اربیل را صادر کرد+سند

وزارت کشور عراق حکم ممنوعیت خروج و بازداشت عاملان برگزاری کنفرانس اربیل را صادر کرد+سند

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
وزارت کشور عراق در بخشنامه‌ای فوری به گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌ها ضمن اعلام ممنوعیت خروج عاملان برگزاری کنفرانس عادی‌سازی روابط با اسرائیل، خواستار بازاشت این افراد شد.

یک مسئول امنیتی بلندپایه عراق اظهار داشت وزارت کشور در بخشنامه‌ای فوری خطاب به گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌ها ممنوعیت خروج عاملان برگزاری کنفرانس عادی‌سازی روابط با اسرائیل را که ماه گذشته در اربیل برگزار شد، اعلام کرد.

بر اساس ماده 201 قانون مجازات‌های عراقی که مصوب سال 1969 میلادی است، همه عاملان ترویج یا دعوت به برقراری رابطه با اسرائیل مجرم شناخته می‌شوند و مجازات این افراد تحت عنوان خیانت بزرگ شامل اعدام هم می شود.

این مسئول بلندپایه عراقی در وزارت کشور به العربی الجدید گفت: حکم بازداشت و انجام تحقیقات فوری در حق «وسام ابراهیم الحردان» و فرزندش «علی وسام الحردان» و «ریسان ذعار الحلبوسی» از سوی وزارت کشور به همه گذرگاه‌های مرزی، فرودگاه‌ها و مراکز ایست و بازرسی، دستگاه اطلاعات عراق و دستگاه امنیت ملی ارسال شده و پیش‌بینی می‌شود حکم جلب افراد دیگر هم به زودی صادر شود.

وی تاکید کرد: وزارت کشور از اربیل خواهد خواست افراد تحت تعقیب را به بغداد تحویل دهد و مانع از خروج آنها از گذرگاه‌ها و فرودگاه‌های اقلیم شود همچنین در کنار بخشنامه، تصاویری افراد مذکور ضمیمه شده و اختیار دستگیری فوری این افراد به همه ارگان‌های امنیتی داده شده است.

شمار زیادی از عاملان برگزاری کنفرانس اربیل طی دو هفته گذشته از مواضع پیشین خود عقب‌نشینی کرده و عده‌ای اظهار داشته اند قربانی یک توطئه و فریبکاری شده اند.

در بیست و چهارم ماه گذشته کنفرانس در اربیل تحت عنوان کنفرانس صلح و استرداد از سوی شخصیت‌های عشایری و افراد ناشناس برگزار شد که علنا خواستار عادی‌سازی روابط با اسرائیل شدند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10