شما اینجا هستید : صفحه اصلی » فلسطین اشغالی » چالش های درونی رژیم صهیونیستی - تحلیل رسانه های بین المللی » با جدایی وزیر خارجه اسرائیل حزب «آبی ـ سفید» در آستانه فروپاشی

با جدایی وزیر خارجه اسرائیل حزب «آبی ـ سفید» در آستانه فروپاشی

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
 در اقدامی تازه که بر آشفتگی فضای سیاسی اسرائیل در آستانه چهارمین انتخابات طی کم تر از یک سال و نیم می‌افزاید، «گبی اشکنازی»، وزیر امور خارجه اسرائیل، از ائتلاف «آبی ـ سفید» به ریاست «بنی گانتس» خارج شد.

 

اشکنازی که نفر دوم لیست حزب آبی ـ سفید بود با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که تصمیم گرفته از فضای سیاسی فاصله بگیرد هرچند افزود که تا وقتی از وی خواسته شود در مقام وزارت خارجه خواهد ماند.

بنی گانتس که شاهد از هم پاشیده شدن تقریبی حزبش است با انتشار توئیتی ضمن تأکید بر رابطه دوستانه قدیمی‌اش با اشکنازی نوشت که که به تصمیم وی احترام می‌گذارد.

چند ساعت پیش از اشکنازی، «گادی آیزنوت»، رئیس سابق ستاد ارتش اسرائیل، نیز که از چهره‌های اصلی حزب «آبی ـ سفید» بود اعلام کرد که در انتخابات پیش رو که قرار است در ۲۳ مارس برگزار شود شرکت نخواهد کرد.

روز سه‌شنبه نیز «آوی نیسنکورن»، وزیر دادگستری، اعلام کرد که از حزب گانتس جدا می‌شود و به حزب تازه‌تأسیس «اسرائیلی‌ها» می‌پیوندد.

رسانه‌های اسرائیلی پیش‌بینی کرده‌اند که دست‌کم سه نماینده دیگر از حزب آبی ـ سفید از آن جدا شوند.

هفته گذشته کنست اسرائیل پس از اختلافات بر سر قانون بودجه خود را منحل و دستور اجرای انتخابات مجدد را صادر کرد.

این انتخابات به معنای فروپاشی دولت ائتلافی نتانیاهو و گانتس است.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰