بحران بلاروس

روندنگار پرونده

تحلیل وضعیت پرونده

تحلیل رسانه های بین المللی

نگاه تحلیل گران پرونده

بحران بلاروس - شبکه تحلیل گران
سیدنادر نوربخش

لوکاشنکو در حال انتقام‌گیری از اروپا با ابزار پناهجویان است/ لهستان خود را مدافع مرزهای اروپا می‌داند/ مسکو از بلاروس برای محاصره کشورهای بالتیک استفاده می‌کند

کارشناس مسائل اروپا گفت: حزب حاکم لهستان با تقویت گرایشات ملی‌گرایانه و تشبیه بحران پناهجویان به یک جنگ ترکیبی از سوی بلاروس توانسته محبوبیت خود را در داخل افزایش دهد.

بحران بلاروس - شبکه تحلیل گران
سیدنادر نوربخش

اهرم فشار بلاروس علیه اتحادیه اروپا

در هفته‌های اخیر دولت بلاروس اعلام کرده است که دیگر جلوی روانه شدن پناه‌جویان حاضر در این کشور به سمت اتحادیه اروپا را نخواهد گرفت.

بحران بلاروس - شبکه تحلیل گران
علیرضا ثمودی

بلاروس؛ چالشی دیگر در مناسبات اتحادیه اروپا با روسیه

در روزهای اخیر روابط بروکسل با مینسک دچار تنش جدید شده است. دولت بلاروس هواپیمای حامل رومان پروتاسویچ، روزنامه‌نگار مخالف دولت بلاروس را که با پرواز رایان ایر از یونان به لیتوانی میرفت با یک جت جنگنده وادار به فرود در مینسک کرد

بحران بلاروس - شبکه تحلیل گران
گروه رصد اندیشکده جریان

ارزیابی واکنش روسیه نسبت ‏به تحولات پیرامونی؛ بحران در بلاروس و تنش در قره ‏باغ

عملکرد سیاست خارجی روسیه در مواجهه با ناآرامی‏ ها و بحران سیاسی در بلاروس و همچنین تنش ‏های اخیر در قره‎ باغ نمایانگر تغییراتی در واکنش و مواضع این کشور نسبت‎ به تحولات در مناطق پیرامونی (یا خارج نزدیک به تعبیر روس‏ ها) است.

بحران بلاروس - شبکه تحلیل گران
علی اکبر جوکار

بلاروس تازه ترین آوردگاه ژئوپلتیک روسیه و غرب

در پی پیروزی آلکساندر لوکاشنکو در انتخابات ریاست ‏جمهوری مورخ 19 مرداد ماه بلاروس (نهم ماه آگوست 2020)، روز چهارشنبه 23 سپتامبر برای ششمین بار به عنوان رئیس‏ جمهور این کشور سوگند یاد کرد.

مطلب بیشتری موجود نیست
آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟